Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
   Pasaules čempionāta laikā 110 visspēcīgākie jaunieši un jaunietes no 13 valstīm 7 dienas sacentās par pasaules čempiona titulu divās vecuma grupās - līdz 16 un līdz 19 gadiem. Latviju pārstāvēja  9 jaunie dambretisti,  no kuriem 4 - Bērnu un jauniešu centra ”Bolderāja” audzēkņi. Meitenēm un zēniem čempionāts notika atsevišķi un divās disciplīnās: pamatturnīrs un blics. Turnīra gaitā liels dalībnieku skaits saslima ar kādu vēdera vīrusu , augstu temperatūru, līdz ar to daudzi nevarēja pilnvērtīgi turpināt cīņu.
    Pasaules čempionāts jauniešiem ir vissvarīgākais turnīrs, kurš noslēdz gadu. Piedalīties  tajā ir ļoti prestiži. Ļoti labi, ka mums bija iespēja braukt un parādīt sevi. Mūsu audzēkņi spēlēja ļoti cienīgi, neskatoties uz to, ka arī mūsu delegāciju slimība skāra, Marija Koļeda bija 9., bet Dmitrijs Brovkins debitējot tik augstā turnīrā izcīnīja augsto 6. vietu pasaulē. Viņam tas bija pirmais Pasaules čempionāts dzīvē, jo tāda mēroga pasākumos vēl nebija startējis. Es novērtēju viņa rezultātu ne zemāk par Jeļenu Česnokovu, kura uzvarēja meiteņu grupā, tāpēc ka dalībnieku skaits, spēles līmenis un konkurence starp zēniem daudz stiprāka.
Vislabākie sasniegumi Jeļenai Česnokovai, kurai pamatturnīrā pirmā vieta, bet blicā ieņēma otro vietu. Līdz ar to Jeļena šogad, grupā līdz 16 gadiem starp meitenēm, ir ieņēmusi gan Eiropas čempiones, gan pasaules čempiones titulus!!
   Ne tik veiksmīgs bija Leons Bērsons, kurš izcīnīja 17. vietu no 28 dalībniekiem. Iznākums ir loģisks, tāpēc ka viņš šogad mazāk par visiem apmeklēja nodarbības un startēja neatbilstoši savam līmenim.
   Šis turnīrs ir laba iespēja iegūt starptautisko sacensību piedalīšanās vērtīgo pieredzi, iepazīties ar jaunu valsti un iegūt draudzīgus sakarus ar dambretes centriem no citam valstīm. Latvijas komanda godam šogad cīnījusies ar lielajām dambretes lielvalstīm un rādījusi teicamus rezultātus un liels prieks, ka pasaules līderu godā visos turnīros ir Bērnu un jauniešu centra  „Bolderāja” dambretisti.