Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

  1 Ārkārtas stāvoklis ietekmē ikvienu cilvēku- emocionāli, sociāli, ekonomiski vai tamlīdzīgi. Mainās ierastā ikdienas noteiktība un ir jāpielāgojas meklējot risinājumus esošajai situācijai. Šajā laikā cilvēki var izjust pastiprinātas bailes, neziņu, apjukumu, dusmas, vientulību, nedrošību.


   Pieaugušajiem ir vairāki informācijas avoti, no kuriem viņi uzzina par notiekošo. Savukārt bērni ir atkarīgi no tā, ko viņiem stāsta pieaugušie. Tādēļ šajā laikā, aicinu vecākus izrunāt ar bērniem radušos situāciju, izskaidrot, kāpēc ir ierobežota sociālā dzīve, kādēļ mācības notiks attālināti, nav pasākumu un iespējas tikties ar draugiem. Pirmsskolas vecuma bērni var vairākkārt uzdot līdzīgus jautājumus, tādēļ, lūdzu, pacietīgi veltiet laiku tam, lai izrunātu visas situācijas par kurām bērns ir noraizējies un vēlas tās izprast. Atbildot uz jautājumiem, jūs sniegsiet bērniem drošības sajūtu, kas ir būtiski viņu emocionālajai veselībai.
   Tāpat bērni izjūt vecāku noskaņojumu. Padomājiet par to, cik bieži, kādā balss tonī, cik emocionāli runājat par esošo situāciju, sekojat ziņām un vai tas nerada papildus satraukumu tuviniekos.
   Pieaugušajiem arī ir nepieciešams izrunāties šajā laikā. Ja jums nav līdzcilvēka, ar kuru dalīties emocijās, ja jūtat trauksmi, bailes, dusmas un tamlīdzīgi, tad visu diennakti ir pieejami anonīmie krīžu tālruņi pieaugušajiem- 67222922 vai 27722292 (Krīžu un konsultāciju centrs Skalbes).
   Ja tu esi bērns vai pusaudzis un esi nonācis krīzes situācijā. Ja tev nav kam lūgt palīdzību vai pastāstīt, cik nobijies, bezpalīdzīgs, uztraukts tu esi, lūdzu, zvani uz Uzticības tālruni bērniem un pusaudžiem, kas darbojas visu diennakti 116111.
   Vēlos informēt, ka šobrīd izglītības psiholoģe nesniedz konsultācijas klātienē, bet esmu sasniedzama telefoniski pa tālruni 20020167.

 

Sirdsmieru un drošību jums visiem vēlot,
Solveiga Velika