Smaller Default Larger

   6Katru gadu 11.novembrī Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības audzēkņi kopā ar ģimenēm dodas tradicionālajā lāpu gājienā uz Daugavgrīvas cietoksni, lai atcerētos Brīvības cīņās kritušos un noliktu svecītes viņu piemiņai. Šogad aicinām svecītes nolikt individuāli. Piebiedroties tiek aicināts jebkurš interesents, īpaši gaidīsim bērnus un jauniešus ar saviem vecākiem un vecvecākiem.

Lūgums ievērot noteikumus - “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid -19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Neveidosim kopīgu gājienu - pulcēsimies un dosimies uz Daugavgrīvas cietoksni nelielās grupās kopā ar savu pedagogu.

 

   Lāpas un svecītes, no kurām varēs salikt rakstus Daugavgrīvas cietoksnī, pedagogi varēs saņemt Rīgas 19.vidusskolas interešu centra (Flotes iela 8) pagalmā no plkst.17.00 -18.00.

Daugavgrīvā - Daugavgrīvas cietoksnī “Brīvības cīņas” risinājās  no 1919.gada 15.oktobra līdz 17.oktobrim. Šīs cīņas bija sākums Rīgas un pārējās Latvijas teritorijas atbrīvošanai no Bermonta-Avalova armijas. Šajās dienās Latvijas sabiedrotie sniedza nepieciešamo artilērijas atbalstu Latvijas armijas desanta operācijai Daugavgrīvā.

   Rīgas 19.vidusskola īsteno projektu “Izzini vēstures notikumus”. Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

   Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības kopīgo valstisko vērtību izpratni caur vēstures un kultūrvides izzināšanu.

            

Priecāsimies, ja būsiet ar mums kopā 11.novembrī!

 

Projekta vadītāja Dace Timule

Foto I.Bērziņa