Smaller Default Larger

M Rubins8g 2  Rīgas 19.vidusskola sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi organizēja Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošo konkursu “Sports iedvesmo”, kurš notika š.g. 15.oktobrī tiešsaistē platformā ZOOM.

   Konkursa dalībnieki izvēlējās vienu no tiešsaistē paziņotajiem 5 sporta veidiem (svarcelšana, bobslejs, pludmales volejbols, teniss, basketbols) un radoši interpretēja vienu no izvēlētajiem sporta veidiem - veidoja telpisku darbu no LEGO klucīšiem. Jāatzīst, ka uzdevums bija sarežģīts, tomēr visi veiksmīgi darbojās un izveidoja savas individuālās kompozīcijas.

Pamatojoties uz MK noteikumu Nr.360 27.5 apakšpunktu:
no 17.oktobra līdz 6. novembrim interešu izglītības nodarbības īsteno ATTĀLINĀTI vai INDIVIDUĀLI.
Sīkāka informācija:
https://www.visc.gov.lv/sites/visc/files/content/intizgl/vadlinijas_interesu-izglitiba_151020_0.pdf
https://www.visc.gov.lv/lv/jaunums/jautajumi-un-atbildes-par-aktualo-izglitibas-procesa-un-interesu-izglitiba

Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītība :
no 17.oktobra līdz 24.oktobrim nodarbības nenotiek.
No 26.oktobra līdz 6.novembrim interešu izglītības nodarbības notiks individuāli vai attālināti.
Pedagogi sazināsies ar audzēkņiem un vecākiem .
Ierodoties uz individuālajām nodarbībām audzēkņiem ieteicama sejas maska !

 

  Talsi 2 4.oktobrī Talsu tautas namā izskanēja XI Latvijas jauno vokālistu konkurss ,, Talsi uzdod toni 2020”. Konkursā piedalījās 346 dalībnieki no 21 novada. Konkursu vērtēja profesionāla žūrija: Intars Busulis, Arvīds Babris, Daiga Rūtenberga.
Konkursā dziedātāji izpildīja pasaules populārās mūzikas žanra dziesmas.
   ,,Grand prix 2020 “ un 1.pākāpes laureātu diplomu šogad ieguva mūsu dziedātāji no Balss attīstības studijas “Kantilēna” , grupa ,, Līga”.
   Grupa ,,Notis” ieguva 4.vietu savā vecuma kategorijā, soliste Anastasija Jačmenkina 2.vietu.

  vide2 1 Rīgas 19.vidusskolas Interešu izglītības pulciņa ,, Vides entuziasti” piedalījās konkursā ,, Nāc dārzā ciemoties” . Pirms konkursa bija jāizpilda mājas darbs – pētījums, prezentācija , krustvārdu mīkla un apraksti. Konkursa dienā- jauks laiks, skaista vide , interesanti uzdevumi brīvā dabā , balvas par piedalīšanos ! Vides entuziasts Marsels Madernieks , izpētot tuvāko apkārtni , apkopojot datus prezentācijā , tika izvirzīt uz konkursa otro kārtu ! Lai veicas !

4m   Jau ceturto gadu Rīgas 19.vidusskola (agrāk BJC “Bolderāja”) kopā ar foto pulciņa skolotāju Ivetu Bērziņu organizē Rīgas mēroga foto konkursu.

   Šogad konkurss tika plānots maija mēnesī, bet Covid-19 ierobežojumu dēļ tas tika pārcelts uz septembri. Konkursā piedalījās 45 dalībnieki no 10 izglītības iestādēm. Audzēkņus foto konkursam sagatavoja Māra Veitnere (Rīgas sākumskolas “Valodiņa”), Eva Demenkova (Rīgas 4.pamatskola), Andris Kozlovskis (Bērnu un jauniešu centrs “Rīgas Skolēnu pils), Indra Bērziņa (Rīgas 71.vidusskola), Viktorija Eksta (Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”), Ilze Rimicāne (Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”), Gunta Andersone (Rīgas Jauno tehniķu centrs), Inese Kreigere (Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola”), Olga Sušinska un Olga Nikolaičuka (Rīgas Valsts Klasiskā ģimnāzija), Iveta Bērziņa un Kristīne Katinska (Rīgas 19.vidusskola).

Angļu valoda,, Ceļojums cauri pasakām” (audzēkņu vecums 7-8 gadi) Flotes ielā 8
Angļu valoda ,, Svinam angļu svētkus!” (audzēkņu vecums 8-9 gadi) Flotes ielā 8
Angļu valoda ,, Svinam angļu svētkus!” (audzēkņu vecums 8-9 gadi) Flotes ielā 8
Pedagogs: Dagnija Griškova(T. 29232964)

   1Konkursā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Igaunijas ansambļi un solisti. Kopumā bija 107 horeogrāfijas un vokālie priekšnesumi. Mēs atgriezāmies ar bagātu ražu. Grupas „Kantilena” solisti Viktorija Polupanova, Alise Olivija Černova, Paula Seimuškina, Natalja Artamonova, Anastasija Jačmenkina un trīs grupas „Tutti” un „Collage” un "Notis" nodemonstrēja labu vokālo sagatavotību. Grupas „Notis” un "Tutti" uzstājās konkursā visveiksmīgāk un ieguva 1.pakāpi, „Collage” arī parādīja labus rezultātus un izcīnīja 2.pakāpi.

1

Floristikas izstāde apskatāma Rīgas 19.vidusskolas telpās Flotes ielā 8.
Laipni aicināti līdz 8.novembrim apskatīt Ligitas Kajakas audzēkņu floristikas darbu izstādi.
Darbi veidoti no dažādiem dabas materiāliem un sakārtoti oriģinālās kompozīcijās. Katrs izstādes dalībnieks savu iecerēto darbu ir veidojis ar lielu rūpību un mīlestību.

 

fghsfdhg 

Rīgas 19.vidusskolas telpās

FLOTES IELĀ 8:

 

Otrdiena, 22.oktobris

“GALDA SPĒĻU DIENA”

no plkst.14.00 līdz 18.00

Trešdiena, 23.oktobris

PLENĒRS

“LAND ART” no plkst.13.00

Ceturtdiena, 24.oktobris

PĀRGĀJIENS

"Miers. Klusums. Daba. Es." no plkst.13.00

   Panākumi Balss attīstības studijas “Kantilēna” audzēkņiem Latvijas bērnu un jauniešu konkursā – festivālā “MĒS LATVIJAI 2018”

   22.oktobrī VEF Kultūras pilī Balss attīstības studijas “Kantilēna” audzēkņi ņēma dalību Latvijas bērnu un jauniešu konkursā – festivālā “MĒS LATVIJAI 2018”, kas tiek rīkots jau trešo gadu.

   Konkursa mērķis ir veicināt visu Latvijā dzīvojošo tautību bērnu un jauniešu starpkultūru kontaktus un komunikāciju, savas nacionālās identitātes kā Latvijas kopējās kultūru daudzveidības daļas apzināšanos un nozīmi, tā stiprinot piederības sajūtu savai valstij un mīlestību pret savu zemi, nodrošinot aktīvu iesaisti Latvijas multikultūru mantojuma saglabāšanā un nākotnes Latvijas veidošanā.

   Mūsu audzēkņi – grupa “Akcents” ieguva 3.vietu, savukārt grupa “Līga” ieguva Grand Prix, kā arī mūsu audzēkņi saņēma Eiropas parlamenta deputātes prof. Ineses Vaideres specbalvu.

1   Muzikālā studija “Rozīne” 21.oktobrī devās uz Daugavpili, kur divas dienas Kultūras centrā “Vārpa” norisinājās IV Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss – festivāls “Sapņi piepildās!”, kurā dalību ņēma ap 600 dalībnieku četrās nominācijās – vokālais konkurss, deju konkurss, oriģināla žanra konkurss, instrumentālas mūzikas konkurss. Vokālajā konkursā varēja cīnīties par nominācijām - Debija, Talantīga ģimene (vismaz 2 dalībnieki), Tradīciju nodošana (dalībniekiem no 35 gadu vecumā), Latviešu (latgaliešu) dziesma, Folklora, Krievu hīts, Autoru dziesma, Džeza, Estrādes vokāls, Akadēmiskais vokāls.

   Konkursa dalībnieki bija ieradušies gan no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, kā arī no dažādām Latvijas pilsētām.

   Muzikālās studijas “Rozīne” vidējās grupas audzēkņi ieguva 2.vietu ar dziesmu “Labrīt, kaķene!”, arī vecākā grupa ieguva 2.vietu ar dziesmu “Welcome to the city”, saņemot par to diplomus un medaļas.

  IMG 20181020 083518 Šī gada 18. oktobrī BJC “Bolderāja” tika izveidota Sensorā istaba. 

   Telpa tika izgaismota dažādās krāsās, tajā skanēja meditatīva mūzika un darbojās vairākas aktivitāšu zonas. 

   Sensorās istabas pamatideja tika ietverta 22 atslēgas vārdos. Daži no tiem- VĒRO, UZDROŠINIES, ESI BRĪVS, CIENI, JAUTĀ, MAINI, SADARBOJIES, EKSPERIMENTĒ, ATPŪTIES. Galvenais Sensorās  istabas mērķis bija  palīdzēt bērniem BŪT VIŅIEM PAŠIEM, ieklausīties sevī, sekot savām interesēm un darboties savā individuālajā attīstības ritmā. 

 

SNY09070   Ar vērienīgu koncertu, kurā uzstājās arī Balss attīstības studijas “Kantilēna” audzēkņi, 5.oktobrī tirdzniecības parkā “Alfa”, tika atklāts Rīgas Bērnu un jauniešu centru kopprojekts “Tā daļa manas Rīgas”, kurā

kā īpašais viesis kopā ar dalībniekiem uzstājās grupas “Astro’n’out” soliste Māra Upmane-Holšteine.

   Pasākuma apmeklētājus priecēja ne tikai koncerts, bet arī izstāde, kurā tika prezentēti 14 Bērnu un jauniešu centri, kas kā viens ceļš plūst no vienas bildes nākamajā.

  Tāpat apmeklētājiem bija iespēja darboties 5 darbnīcās, kurās varēja nopelnīt pirmos zīmodziņus, lai piedalītos izlozē. Pārējiem zīmodziņus būs iespējams dabūt apmeklējot 3 pasākumus Rīgas Bērn un jauniešu centros, ar kuru pasākuma dienām ir iespējams iepazīties “Tā daļa manas Rīgas” ceļu kartē. Ceļu karti iespējams saņemt pasākumā vai jebkurā Bērnu un jauniešu centrā.

42948941 1885916358192595 5575229813519548416 o   “Reiz dzīvoja Puisēns ar varenu balsi – tā bija skaļa un nevaldāma... Un tad Kāds puisēnam teica: “Tava balss ir varena kā kalns, kā jūra, bet Tu neproti pār to valdīt!...” Sākumā Puisēns ļoti noskuma, jo viņam pašam šķita, ka viņa balss ir lieliska, un viņš devās meklēt kādu Gudro, kas viņam iemācītu būt par savas Balss Pavēlnieku. Un Puisēns atrada, ko meklēja – tas bija Skolotājs, kas mācīja viņam pareizi turēt elpu, vadīt skaņu, pazīt notis, sajust ritmu un dziedot plaši atvērt muti, kaut gan pēdējo Puisēns jau tāpat mācēja... Puisēns bija labs skolnieks, taču par Balss Pavēlnieku vienā dienā viņš nekļuva – pagāja  dienas, nedēļas, mēneši un tad – pienāca diena, kad Skolotājs teica: “Nu Tu esi gatavs! Visu, ko zinu es, esmu iemācījis arī Tev! Nu Tu esi savas Balss Pavēlnieks!””

   

IMG 0078 

   19.oktobrī Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” norisinājās Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošais konkurss ”Torte Latvijas dzimšanas dienai”, kurš pulcēja 21 skolēnu no 9 izglītības iestādēm:

   Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas 37.vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas 19.vidusskolas, Rīgas Jauno tehniķu centra, Bērnu un jauniešu centra “Zolitūde”, Bērnu un jauniešu centra “Altona”, Bērnu un jauniešu centra “Daugmale”  un mājiniekiem Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja”.

   Konkursa darbus vērtēja žūrija, kuru pārstāvēja Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Viva Dzene un Rīga Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma pasniedzēja Svetlana Beznosika.

IMG 3872 

 20.oktobrī Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja”, dambretes pulciņa audzēkņi, savas skolotājas Zojas Golubevas vadībā devās uz Viļņu, lai piedalītos 24. Starptautiskajā J.Kulikauskas piemiņas turnīrā.

Trīs dienas, kopumā 83 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas, cīnījās par turnīra uzvarētāja titulu. Sacensības norisinājās divās disciplīnās – 100 un 64 lauciņu dambretē. BJC “Bolderāja” audzēkņi spēlēja vienā vecuma grupā ar pieaugušajiem 100 lauciņu dambretē. Ļoti patīkami visus pārsteidza mūsu audzēknis Gunārs Gribuška, kurš uzvarēja 4 partijas, nezaudējot nevienu un ieguva 1.vietu!

   

IMG 2739

   Svētdien, 15.oktobrī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā noslēdzās pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē, kur piedalījās arī Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” dambretes pulciņa skolotāja Zoja Golubeva un viņas audzēkne Jeļena Česnokova.

   Mums ir liels prieks, ka Zoja jau 16. reizi savā karjerā ieguva Pasaules čempiones titulu, aiz sevis atstājot savu galveno konkurenti Baltkrievijas sportisti Olgu Fedoroviču, kura ieguva sudraba medaļu, bet pie bronzas tika Krievijas pārstāve Aigula Idrisova.

   Zoja 15 kārtās nopelnīja 21 punktu, izcīnot sešas uzvaras, bet deviņus mačus noslēdza neizšķirti.

aj

Sveicam Bērnu un jauniešu centra "Bolderāja", Balss attīstības studijas "Kantilēna" audzēkni Anastasiju Jačmenkinu ar iekļūšanu Latvijas Televīzijas rīkotajā  Bērnu un jauniešu mūsdienu dziesmu izpildītāju konkursā "BALSS PAVĒLNIEKS"

22519737 1486042858141242 4808414566435946124 o 1

   15.oktobrī, Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja”, Balss attīstības studijas “Kantilēna” audzēkne Nataliya Artamonova devās uz Daugavpili, lai piedalītos Jauno izpildītāju konkursā “Sapņi piepildās”.

Konkursā kopumā piedalījās gandrīz 100 dalībnieki, kuri tika vērtēti dažādās kategorijās un žanros. Nataliya startēja Nominācijā “Vokāls. Solo”, vecuma grupā 10 līdz 12 gadi, kur starp astoņpadsmit dalībniekiem izcīnīja godpilno 2.vietu.

   No sirds sveicam mūsu audzēkni Nataliyu un viņas ģimeni, kā arī viņas skolotāju Irinu Parahņeviču ar gūtajiem panākumiem!

 

Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā

Foto no I.Parahņevičas personiskā arhīva

Sveicam mūsu kolēģi un dambretes pulciņa skolotāju

Zoju Golubevu ar iegūto 16-kārtējo

Pasaules čempiones titulu!

 

BRĪVAS VIETAS IR PIEEJAMAS ŠĀDOS PULCIŅOS:

 

Vizuālās un lietišķās mākslas studija

Nodarbības notiek Flotes ielā 8
(BJC “Bolderāja”)
Otrdienās: 15:20-16:40 (7-9 gadi)
16:50-18:10 (10-18 gadi)
Trešdienās: 15:20-18:00 (10-18 gadi)
Pedagogs Iveta Bērziņa

 

Lego pulciņš
Nodarbības notiek Miglas ielā 9
(Rīgas 19. vsk.)
Otrdienās: 14:30-17:10 (7-12 gadi)
Pedagogs Kristīne Katinska

 

Ritmikas pulciņš
Nodarbības notiek Parādes ielā 5c
(Rīgas Daugavgrīvas vsk.)
Pirmdienās: 17:00-17:45 (4-5 gadi)
18:00-18:45 (5-6 gadi)
Trešdienās: 17:00-17:45 (4-5 gadi)
18:00-18:45 (5-6 gadi)
Pedagogs Marta Krilova

 

Angļu valodas pulciņš
Nodarbības notiek Flotes ielā 8
(BJC “Bolderāja”)
Pirmdienās: 16:25-17:25 (7-8 gadi)
Ceturtdienās: 16:25-17:25 (7-8 gadi)
Pedagogs Jeļena Onžule

 

Auduma kolāžas pulciņš
Nodarbības notiek Flotes ielā 8
(BJC “Bolderāja”)
Otrdienās: 19:10-20:30 (14-20 gadi)
Piektdienās: 18:30-20:30 (14-20 gadi)
Sestdienās: 13:20-16:00 (14-20 gadi)
Pedagogs Olga Trushkova

       24.septembrī Rīgā norisinājās Starptautiskais turnīrs pēc K-1 un MMA noteikumiem „Bušīdo S.W.A.T. Vol.72”, kurā piedalījās arī četri Kikboksa un Taiboksa pulciņa audzēkņi no Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja”, Aleksandrs Čerkesovs, Artūrs Gaļcovs, Ņikita Petrovs un Dāniels Celovaļņikovs. Visi mūsu puiši godam pārstāvēja Latviju šajā turnīrā.

    
Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” audzēkņi Anastasija Jačmenkina un Eduards Rediko ar labiem panākumiem piedalījās Valsts SIA „Latvijas Televīzija” rīkotajā „Bērnu un jauniešu mūsdienu dziesmu izpildītāju konkurss  BALSS PAVĒLNIEKS 2016”.

   Konkurss norisinājās četrās kārtās (neklātienes priekšatlase, klātienes priekšatlase, pusfināls, fināls) no 2016.gada 1.oktobra  līdz 23.oktobrim, kuru laikā tika izvērtēti kopumā vairāk nekā 200 bērni no visas Latvijas.
 
Ar labiem panākumiem Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” deju kolektīvs „Diamond” atgriežas no Šauļiem, Lietuvā, kur piedalījās deju konkursā  „Best young artist Grammy 2016”.
Mūsu deju kolektīvs saņēma diplomus nominācijās „Best Show”, „Best satge charisma” un „Best modern dance choreography”.
 
No sirds sveicam jaunos un talantīgos dejotājus, kā arī viņu pedagogu Tatjanu Čilikinu ar gūtajiem panākumiem!
20. oktobrī BJC “Bolderāja” norisinājās Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru  radošais konkurss “Aiz sava loga redzu es…” Konkursā piedalījās 21 dalībnieks no deviņām  izglītības iestādēm. Darbi tika vērtēti divās vecuma grupās 6-8 gadi un 9-11 gadi. Konkursa laikā tapa interesanti un apbrīnas vērti darbi, kurus katrs dalībnieks papildināja ar savu stāstījumu par darba saturu.
Konkursu šogad vērtēja Inese Meiere – Rīgas Pārdaugavas Izpilddirekcijas, Sabiedrisko attiecību un kultūras projektu vadītāja, Atis Pelčers -  mūziķis, mākslinieks un BJC „Bolderāja” pedagogs un Evita Vītola – ilggadēja Lego pulciņa apmeklētāja un Lego entuziaste, kura pārstāvēja īpašo bērnu žūriju.  

 

   Sacensības šogad norisinājās 15.oktobrī cīņu mākslas centrā „Budo”, kur pulcējās ap 100 jauno sportistu.

Bērnu un jauniešu centru „Bolderāja” pārstāvēja trīs jaunie cīkstoņi  - Aleksandrs Hoļavickis (9 gadi), Aslans Gunaševs (8 gadi) un Markus Teodors Hmeļņickis (7 gadi).

Sīvajā konkurencē zelta medaļu izcīnīja Aleksadrs, bet sudraba Markus Teodors.

No sirds sveicam jaunos sportistus un viņu trenerus Sauļusu Šeiki un Ruslanu Okurļaku!

 

 

 

 

   17.oktobrī Oksanas Švaikovskas organizētajā pasākumā Profesiju kaleidoskops “Es varu, Es māku, Es gribu!” BJC “Bolderāja” zālē pulcējās Foto, Angļu valodas, Floristikas un Joga bērniem pulciņu audzēkņi, lai ar savu pasniedzēju Ivetas Bērziņas, Jeļenas Džigarosas un Liubov Starkovas atbalstu iepazītu daudzveidīgo profesiju pasauli, tās noslēpumus un īpatnības. Katram dalībniekam tika noteikta un ieteikta viņam piemērotākā profesija. Pasākums bija ļoti saturīgs un izzinošs, un, kad noslēgumā veidoja profesiju kaleidoskopu, tas bija pārpildīts ar profesiju nosaukumiem.  
 
Tekstu sagatavoja BJC “Bolderāja” izglītības metodiķe Daina Ostrovska
 
  10. oktobrī saulainajā dienā BJC “Bolderāja” ar savām radošajām darbnīcām atbalstīja Rīgas domes Izglītības un sporta departamenta rīkoto 2016. gada karjeras nedēļas atklāšanas pasākumu pie Kongresu nama.  Pasākuma “Pilsētas medības” dalībnieki starplaikos čakli darbojās un izmantoja iespēju noskaidrot sev piemērotāko profesiju klāstu izpildot karjeras psiholoģiskos testus. Tikpat lielu interesi pasākuma dalībniekos radīja praktiska darbošanās kolāžas veidošanā no auduma, neskatoties uz darbietilpīgo procesu jaunieši labprāt radīja auduma gleznas, kuras iespējams viņiem turpmāk kalpos par iedvesmas avotu izvēloties sev piemērotāko profesiju. Apdrukas darbnīca (maisiņu apdruka) viens pēc otra tapa maisiņi ar krāsainiem attēliem, kuriem praktiskais pielietojums radās turpat uz vietas. Trauku apgleznošana radīja ne tikai klātesošo interesi pašiem izmēģināt, bet arī daudzus jautājumus par dažādajām iespējām to pielietot pašiem mājās.
   Foto no pasākuma aplūkojams sadaļā "Galerijas".

   
 Ar krāšņu radošo darbu izstādi Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja” iesāka rudens sezonu Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā, E. Smiļģa ielā 46. Apmeklētāju apskatei tiek piedāvāti Vizuālās un lietišķās mākslas studijas (Ped. Iveta Bērziņa), Vizuālās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” (Ped. Irina Gorina) un Auduma kolāžas pulciņa “Patchwork” (Ped. Olga Trushkova) audzēkņu darbi. Izstāde būs apskatāma visu oktobra mēnesi.
   Audzēkņi veidojuši zīmējumus un gleznojumus dažādās tehnikas- ar pasteli, krāsām, dažādiem rakstāmpiederumiem, kā arī parādījuši prasmes kolāžas tehnikā un aplikācijā. Aplūkojama arī tērpu kolekcija “Pokaiņu raksti”, kas savu pirmizrādi piedzīvoja Skolēnu dziesmu un deju svētku ietvaros.
  
   Rudens krāsainās lapas ir ienākušas BJC “Bolderāja” telpās ar Attīstošo rotaļnodarbību pirmsskolas vecuma audzēkņu darbiem, kur  tagad tās rotā ežus, radošo darbu izstādē “Ezīša kažociņš”
   Krāšņos Vizuālās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” audzēkņu darbos ir apskatāma ainas no aizgājušās vasaras izstādē “Vasara laukos. Gailis”, kuri ir tapuši Irinas Gorinas vadībā.
   Arī vizuālās un lietišķās mākslas studijas jaunākās grupas audzēkņi darinājuši interesantus dekorus, izmantojot dabas materiālus un mācību par krāsu jaukšanu un perspektīvu, skolotājas Ivetas Bērziņas vadībā.
   Savukārt Foto pulciņa audzēkņi I.Bērziņas vadībā priecē Centra apmeklētājus ar neparastām optiskām ilūzijām, kurās katrs aicināts saskatīt, kas slēpjas fotogrāfijās.
   
 Ar jautrām un interesantām izdarībām 29.septembrī Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja” tika svinēti Gadskārtu ieražu svētki  - Miķeļdiena un Pokrova.

Svētku laikā pasākuma apmeklētajiem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un sportiskajās aktivitātēs, kuru laikā varēja aplicēt, griezt un līmēt, ka arī izmantot dažādus dabas materiālus un veidot kolāžas.
Ka īpašie viesi pasākumā piedalījās ģimenes folkloras kopa „Berendejka” ar kuras palīdzību tika ieskandināts viss Bērnu un jauniešu centra „Bolderaja” pagalms, izspēlētas rotaļas un noskaidrots, ka tad īsti ir jāsvin Miķeļdiena un Pokrova.
 
Paldies visiem pasākuma apmeklētajiem par dalību un uz tikšanos citos Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” rīkotajos pasākumos!

 
   Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” no 30.oktobra līdz 27.novembrim rīko „Patriotu dienas”.
   Izglītojošie un radošie pasākumi vērsti uz pilsonisko audzināšanu un patriotisma veicināšanu dažādām mērķa grupām, t.sk. bērniem, jauniešiem, senioriem u.c.
Pasākumu laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās - varēs izgatavot Latvijas karodziņus, noformēt atbilstoši tematikai svētku sveces, izpētīt latvju rakstus un veidot aproces, Latvijas karti, kā arī piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā.
Informējam Jūs, ka saskaņā ar Rīgas pilsētas būvvaldes lēmumu, atrodamies tajā pašā ēkā, tikai mūsu centra adrese
  
tagad ir Flotes iela 8!


Rudens, bez šaubām, ir viskrāsainākais gadalaiks. Tas redzams arī mūsu centra telpās, kur šo krāšņumu ar dažādām izstādēm ienest centušies Lego pulciņš (ped. K.Katinska), Vizuālās un lietišķās mākslas studija (ped. I.Bērziņa), Vizuālās mākslas pulciņš pirmsskolas vecuma bērniem "Kaleidoskops" (ped. I.Gorina), Attīstošās rotaļnodarbības pirmsskolas vecuma bērniem (ped. A.Dasmane)

 

 

  4.oktobrī Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” pārtapa par brīnumiem un burvestībām bagāto Zaļā smaragda salu – Īriju, kur ikvienam interesentam bija iespēja doties virtuālā ceļojumā pa teiksmaino zemi.

  Pasākums tika atklāts ar teatrālu uzvedumu „Ceļojums uz Īriju”, kurā darbojās muzikālo un deju studiju audzēkņi un kopā ar galveno varoni Laumiņu, ceļojot pa Eiropu meklēja pašu galveno elfu Leprikonu. Meklējot Leprikonu, ar brīnumglobusa palīdzību, bija iespēja nokļūt Grieķijā, Itālijā, Portugālē, Spānijā, Vācijā, Francijā, Anglijā un visbeidzot Īrijā. Ceļojumā Laumiņai palīdzēja mūsu pasākuma īpašie viesi īsti īri - īru seteru šķirnes suņi Tulamors un Remis, kuri rādīja gan cik viņi ir skaisti, gan savas brīnišķās skriešanas spējas. Par abu suņu kungu viesošanos pie mums vislielāko sajūsmu, protams, izrādīja pasākuma jaunākie apmeklētāji.

 

 

 

   Ar lielu satraukumu un turot īkšķus, sekojām līdzi mūsu pedagoga – BJC „Bolderāja” dambretes pulciņa vadītājas Zojas Golubevas panākumiem, visu čempionāta laiku no 1.-15. oktobrim, kas norisinājās Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatarā.
Čempionātā piedalījās 16 dalībnieces no 10 valstīm. Turnīrs bija ļoti garš un grūts, starp Latviju un Mongoliju ir arī krietna laika starpība. Katru rītu partijas sākās deviņos no rīta, bet Latvijā šajā laikā ir tikai četri no rīta, bet tas viss Zoju neatturēja izcīnīt godpilno pasaules čempiones titulu.

  IMG 2080  Jau tradicionāli mācību gada sākumā Rīgas bērniem un jauniešiem tiek rīkots pasākums “Nāc un piedalies!”, kas šogad norisinājās 1.septembrī pie Rīgas Kongresu nama.

Visas dienas garumā varēja darboties 14 Rīgas interešu izglītības centru, profesionālās ievirzes izglītības iestāžu, biedrību un nodibinājumu, kā arī pašvaldības un Valsts drošības institūcijas piedāvātajās darbnīcās, sporta un citās aktivitātēs.

   

Septembris Bērnu un jauniešu centra vestibilā ienesis vasaras atskaņas notis ar Vizuālās un lietišķās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” (5 - 7 gadi) izstādi “Atmiņas par vasaru” (pedagogs I.Gorina), ko nomainījušas oktobra rudens krāsainās notis ar:

  • -Lego pulciņa sēņu izstādi “Rudens mežā” (pedagogs K.Katinska)
  • -Tradicionālā rokdarbu pulciņa “Čaklās bitītes” un  Vizuālās un lietišķās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” radošo darbu “Pūces” (pedagogs I.Gorina).

Informāciju sagatavoja: Diāna Bahvalova, BJC “Bolderāja”, izglītības metodiķe

   
Deju studijas „Diamond” audzēkņi karjeras nedēļas ietvaros devās iepazīt Latvijas Nacionālo operas un baleta namu. Gida pavadībā dejotājiem bija iespēja iepazīt un izstaigāt unikālo 19.gadsimta arhitektūras pieminekli, kā arī uzzināt daudz interesantu faktu par skatuves aizkulisēm. Vislielākais saviļņojums  ekskursijas laikā, bija brīdis, kad varēja uzkāpt uz lielās skatuves, tas noteikti vēl ilgi visiem paliks atmiņā!
   Skaistā, saulainā rudens dienā, 12. oktobrī, pulciņa “Iepazīsti Eiropu” audzēkņi devās uz Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju, lai apmeklētu izstādi “Gaisma kabeļa galā. Latvijas māksla digitālajā laikmetā”. Izstāde veidota  no Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja valsts kolekcijas. Klausoties gides aizraujošajā stāstījumā, pulciņa audzēkņiem bija iespēja apskatīt, saklausīt un izjust  25 mākslinieku ikoniskus darbus, kas publiskai apskatei nav bijuši pieejami jau gadiem, pat gadu desmitiem.  Jaunajiem mākslas mīļotājiem bija fantastiska iespēja iepazīt un censties izprast mākslas  darbus ar digitāliem efektiem, iepazīt Latvijas mākslinieku vārdus un viņu mākslā attēlotās aktuālās tēmas.
   
 
Informāciju sagatavoja Kristīne Katinska
Foto autors: K. Katinska
    No  9.-11. oktobrim Lietuvas galvaspilsētā Viļņā risinājās J.Kulikauskas piemiņas starptautiskais atklātais turnīrs 100 lauciņu dambretē, kurā savu meistarību demonstrēja arī BJC ,,Bolderāja’’ audzēkņi savas skolotājas piecpadsmitkārtējās Pasaules čempiones titula ieguvejas Zojas Golubevas vadībā.
Turnīrā trīs dienu laikā  54 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Nīderlandes sacentās par turnīra uzvarētāja titulu.  No BJC ,,Bolderāja’’ turnīrā piedalījās 11 jaunie dambretisti, kuri visi spēlēja vienā vecuma grupā ar pieaugušajiem.
    Lieliskus rezultātus demonstrēja dambretiste Marija Koļeda, kura ieguva 2. vietu sieviešu konkurencē, ka arī Vsevolods Mitrevičs paliekot otrais vecuma grupā līdz 10 gadiem. Arī pārējie audzēkņi demonstrēja labus rezultātus atbilstoši savai varēšanai, kuriem godalgoto audzēkņu panākumi ir labs stimuls paaugstināt savu personīgo spēles līmeni. Šis turnīrs ir lieliska iespēja iepazīt kaimiņu valsti un stiprināt draudzīgās attiecības ar kolēģiem no Viļņas dambretes skolas.
      Nākamais nopietnākais solis ir Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē jauniešiem Nīderlandē, kas risināsies no 1.-7.  novembrim.
Vēlēsim veiksmu un turēsim īkšķus par mūsu jaunajiem sportistiem!
Rīgā, 17.10.2014 plkst 12:00 Burtnieku ielā 37, notika pirmais Muay Thai Akadēmijas atvērtais rings. Daniils Jemcevs veiksmīgi aizvadīja savu pirmo cīņu. Pretinieks bija kluba biedrs Romāns Gaļcovs, kuram aiz muguras ir jau vairākas cīņas un uzvaras. Neskatoties uz to Daniils sparīgi cīnījās un negrasījas padoties. Diemžēl cīņu nesanāca uzvarēt, bet ringā parādīja sevi no labākās puses. Apsveicam Daniilu Jemcevu ar savu pirmo veiksmīgi aizvadīto cīņu un gaidīsim viņu atkal kāpjam ringā.
 
    
    Oktobra sākumā BJC ,,Bolderāja’’ Kikboksa un taiboksa pulciņa jaunie sportisti piedalījās Pasaules čempionātā Lietuvā.

   Pasaules čempionāts ir nozīmīgs pasākums, kuram  nopietni jāgatavojas jau daudzus mēnesus iepriekš. Sacensības risinājās trīs dienas pēc olimpiskās sistēmas, kurā katrs cīņas zaudētājs tālāk necīkstās. Dlībnieku bija daudz, tādēļ svara kategorījās cīnījās no 5 līdz pat 12 dalībniekiem, no kuriem bija jānosaka tikai viens uzvarētājs.
Sacensībās piedalījās trīs 3. pakapes grupas sportisti. Sportisti sasniedza lielisku rezultātu  visi iegūstot godalgotās vietas. Divas zelta medaļas un Pasaules čempiona  titulus mājās atveda Čerkesovs Aleksandrs un Siņica Nikita, bet Celovaļņikovs Dāniels ieguva bronzas medaļu.
Jau šodien plkst.17.00 LEĻĻU RADOŠĀS DARBNĪCAS! Nāc, izgatavo savu lellīti un uzzini par leļļu gatavošanas vēsturi!
   
   22. oktobrī BJC „Bolderāja” norisinājās ikgadējs Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošais konkurss. Šī gada tēma - „Zvēri Rīgas arhitektūrā”, gatavojoties notikumam gada garumā – „Rīga – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Konkursā piedalījās piecpadsmit 1.- 4. klašu skolēni no piecām Rīgas izglītības iestādēm. 60 minūšu laikā viņi no līdzpaņemtajiem LEGO klučiem un detaļām veidoja Rīgas arhitektūrā redzamos dzīvniekus. Šajā laikā tapa brīnišķīgi Rīgas arhitektūras fragmentiņi gan plaknē, gan telpiski, iedvesmojot ikvienu ikdienā pacelt acis augšup un pētīt brīnišķīgos Rīgas arhitektūras tēlus. 
  
  Visusvētās Dievmātes Pokrova svētkus Pareizticīgo baznīca svin 14.oktobrī. Senatnē Krievijā tie bija ne tikai svarīgi baznīcas svētki, bet arī īpaša diena zemnieku kalendārā, jo uzskatīja, ka Pokrovā sākas ziema, tādēļ līdz šai dienai bija jāpaveic visi lauku darbi. Pēc lauku darbu padarīšanas, daudzās pilsētās un ciemos, tika rīkoti Pokrova gadatirgi – jarmarkas, kuri ilga pat veselu nedēļu.

Pedagogs: Jeļena Onžule

Audzēkņu vecums: 6 -7 g. (pirmsskolas vecuma bērni)

Programmas īstenošanas vieta: Flotes iela 8

Nav noslēpums, ka pirmsskolas vecuma bērni uztver valodas ātri un bez pūlēm. Kāpēc to neizmantot! Angļu valodas studijas programma „Ritma ceļojums” palīdzēs Jūsu 6-gadīgam mazulim iepazīties ar angļu valodas pamatiem spēļu formā. Rotaļu elementi daudzās dziesmiņās atļauj pārvērst katru nodarbību aizraujošā spēlē.
 

5-6 gadi

Pedagogs: Irina Gorina, Jeļena Kočetkova

 Ja vēlaties, lai Jūsu bērns attīstītu savu plaukstu sīko motoriku, iemācītos veidot darbiņus pašu rokām no visdažādākajiem materiāliem, tad atvediet viņu uz pulciņu „Čaklās bitītes”. Nodarbību laikā bērni ne tikai zīmē, līmē un veido, bet arī iepazīstas ar dažādiem mākslas veidiem, žanriem. Mākslas darbiņos tiek izmantoti dažādi nestandarta materiāli- akmeņi, audumi, plastmasas trauki, dažādi saimnīcības piederumi. 

 

 

  

 3-7 gadi

Pedagogs: Kristīne Gaile

  Mūzikas māksla palīdz risināt estētiskās audzināšanas uzdevumus, tā māca uztvert, izjust un izprast skaisto dabā, sadzīvē, cilvēku savstarpējās attiecībās. Tā māca novērtēt labo un ļauno apkārtējās dzīves parādībās. Estētiskās audzināšanas uzdevums ir sekmēt labas gaumes attīstīšanu.

  Viens no pirmajiem estētiskās audzināšanas uzdevumiem ir attīstīt bērna spējas uztvert apkārtējās vides skaistumu. Bērna estētiskā audzināšana ir veicama pakāpeniski - jo bērns ir mazāks, jo mazāk viņš prot atšķirt skaisto no neglītā, niecīgākā apjomā izpaužas patika un nepatika, vairāk ierobežotas ir arī viņa jaunrades spējas. Mūzikā bērns mācās uztvert dažādus raksturus un mākslas tēlus, jo tā izraisa daudzveidīgas asociācijas, spēj izsaukt neparastas atbildes reakcijas.
Pirmsskolas muzikālā audzināšana cenšas bagātināt bērna personību, iepazīstinot viņu ar skaņas un mūzikas pasauli, tā neizvirza par mērķi profesionālu apmācību. Par bērna muzikalitāti, pirmkārt, liecina interese par mūziku, emocionālā atsaucība pret to, tikai pēc tam muzikālā dzirde, atmiņa, ritma izjūta.
Programmas īstenošanas uzdevumi
- Attīstīt bērnu radošās spējas;
- Audzināt estētisko gaumi;
- Iepazīstināt ar mūzikas pamatjēdzieniem;
- Iepazīstināt ar nacionālajām kultūras tradīcijām ( krievu un latviešu);
- Iepazīstināt ar dazādiem mūzikas instrumentiem;
- Attīstīt ritmisku dzirdi;
-Dziedāt dziesmas no galvas;
- Apgūt vienkāršas dējas elementus;
- Audzināt bērnos mīlestību.