Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, r19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

   VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnē Gaiļezerā, Juglas ielā 20 no š.g. 10.decembra līdz 2021.gada 12.februārim slimnīcas apmeklētāji, mazie pacienti un slimnīcas personāls var apskatīt  Rīgas 19.vidusskolas organizētā Rīgas izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa, labdarības akcijas ‘’Ziemas sajūtas’’ dalībnieku darbu izstādi. Konkursā un labdarības akcijā ‘’Ziemas sajūtas’’ piedalījās 328 dalībnieki, audzēkņus konkursam sagatavoja 60 pedagogi.

   Košās un mirdzošās “Gaismas lukturīšu” izstādes ir apskatāmas Rīgas 19.vidusskolas telpās Miglas ielā 9 un Flotes ielā 8.

Izstādē ir eksponēti gaismas lukturīši, kuri ir veidoti dažādās tehnikās, to tematika ir veltīta Latvijai.

   Radošajās darbnīcās iestādes telpās Flotes ielā 8 bērni apgleznoja stikla burciņas ar stikla krāsām un izveidoja savu īpašo gaismas lukturīti. Savukārt Rīgas 19.vidusskolā tika pētīti latviešu tautas ornamenti un darbi tika dekorēti ar rakstiem, izmantojot līmplēves.

   Rīgas 19.vidusskolas sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi organizētais Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…” šogad norisinājās attālināti.
   Dalībnieki konkursā varēja piedalīties divās kategorijās, vienā vecuma grupā 1.- 4.klase:
• A kategorija – vispārējās izglītības iestādes ar padziļinātu mūzikas apmācību, interešu izglītības programmās iesaistītie profesionālās ievirzes izglītības iestāžu un kultūras iestāžu bērnu vokālie ansambļi;
• B kategorija – vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu un citi vokālā žanra mūzikas kolektīvi.
   Divu dziesmu video iesūtīja solisti un viens vokālais ansamblis B kategorijā.
   Vokālistu konkursā piedalījās dalībnieki no Bērnu un jauniešu centra “Laimīte”, Rīgas 34.vidusskolas, Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis”, VEF Kultūras pils, Rīgas 10.vidusskolas, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” .

   11.novembrī Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības audzēkņi kopā ar savām ģimenēm, nelielās grupās ar lāpām rokās devās uz Daugavgrīvas cietoksni, lai atcerētos Brīvības cīņās kritušos un noliktu svecītes viņu piemiņai. Daugavgrīvas cietoksnī ģimenes izveidoja rakstus no svecītēm, kuri tumsā iemirdzējās un radīja īpašu Lāčplēša dienas noskaņu.

Bērniem tika stāstīts par šiem vēsturiskajiem notikumiem un karavīru varonību Brīvības cīņu laikā.Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības kopīgo valstisko vērtību izpratni caur vēstures un kultūrvides izzināšanu.

  Rīgas 19.vidusskola sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi organizēja Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošo konkursu “Sports iedvesmo”, kurš notika š.g. 15.oktobrī tiešsaistē platformā ZOOM.

   Konkursa dalībnieki izvēlējās vienu no tiešsaistē paziņotajiem 5 sporta veidiem (svarcelšana, bobslejs, pludmales volejbols, teniss, basketbols) un radoši interpretēja vienu no izvēlētajiem sporta veidiem - veidoja telpisku darbu no LEGO klucīšiem. Jāatzīst, ka uzdevums bija sarežģīts, tomēr visi veiksmīgi darbojās un izveidoja savas individuālās kompozīcijas.