Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

   Sestdien, 29.februārī pl.12.00, Flotes ielā 8 notika pasākums “Saules svētki”, kurus ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes atbalstu rīkoja Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības centrs.

   Pasākumā laikā notika simboliska ziemas pavadīšana un pavasara sagaidīšana, kurā piedalījās galvenokārt ģimenes ar bērniem.

   Piektdien, 14.februārī no pl.16.-18.00 notika Valentīndienas pasākums, uz kuru tika aicināti mūsu iestādes audzēkņi. Otrajā stāvā bērnus pārsteidza košais un sirsnīgais foto stendiņš, kurā pasākuma dalībnieki varēja veidot draugu foto. Darbojās vafeļu sirsniņu kafejnīca, Valēntīndienas kartiņu darbnīca un kopīgi tika veidots “Mīlestības koks”.

  Laipni aicināti no 10.februāra Rīgas 19.vidusskolas vestibilā apskatīt skolotājas Initas Zērietes audzēkņu radošo darbu izstādi “Vakara noskaņas”. Katrs autors ir attēlojis savas sajūtas, savu vakara izjūtu. Izstādē ir attēlots tumšais ziemas laiks, tomēr darbos ir jūtamas pozitīvas emocijas un krāsu prieks - tumšās krāsas spoži izceļ gaišos toņus.

  Ziemassvētki ir saulgriežu svētki. Visdziļāko tumsu uzvar gaisma. Dienas pēc saulgriežiem kļūst garākas.

Ziemassvētku laikam ir dažādas tradīcijas. Viena no tām ir priecīga un radoša gaidīšana - telpu rotāšana, dāvanu gatavošana, svinīgi pasākumi mijas ar jautrām izdarībām. Arī mūsu iestādes audzēkņi savu pedagogu pavadībā rotā telpas, radot brīnišķīgas izstādes Vizuālās mākslas pulciņš “Kaleidoskops” ar pedagogu I.Gorinu izveidojuši krāšņu eglīti un zābaciņus, Vizuālās un lietišķās mākslas studija kopā ar pedagogu I.Bērziņu sagaidījuši pirmā sniega brīnuku, ko attēlojuši grafikās, Floristikas audzēkņi L.Kajakas vadībā priecē garāmgājēju acis ar krāšņiem darinājumiem, Audumu kolāžas pulciņš “Patchwork” radījus idejas svētku dāvanām pedagoga O.Trushkovas vadībā, Radošais klubiņš “Stila ABC” skolotājas D.Timules vadībā svētku noskaņu uzbur mālā, Foto pulciņš skolotājas I.Bērziņas vadībā svētku eglīšu fotogrāfijas izstādījuši uz kieģeliem!  Vizuālās mākslas pulciņš K.Katinskas vadībā skolēnus, skolas darbiniekus un apmeklētājus priecē ar skaistiem darbiņiem. Savukārt Lego pulciņa mācību telpā nodarbībās valda īsta Ziemassvētku noskaņa, pulciņa dalībnieki pedagoga K.Katinskas vadībā izveidojuši lielu un mazu egļu izstādi. Zem dažām eglēm paslēpies zaķītis, zem citām -dāvanas. 

  Skolas foajē apskatāmi skolotājas Initas Zērietes gleznošanas studijas audzēkņu darbi ar tēmu “Ziemassvētku sapnis.” Izstādē iekļauti darbi ar tēmām “Mans mājdzīvnieks” un “Sniga sniegi putināja”. Izstādes darbi veidoti atbilstīgi katra bērna idejai un rezultāts sasniegts izmantojot dažādus glezniecības paņēmienus.

   6.decembrī pulciņa „Vides Eko” dalībnieki ( Ieva B., Samanta, Estere, Stefānija, Patrīcija un Maksims) piedalījās jauniešu ideju pasākumā, projekta "Salabo pasauli" ietvaros, ar mērķi risināt dabas un klimata krīzes, veicinot ideju ilgtspējīgumu un īstenošanu ilgtermiņā .

   28.novembrī Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu norisinājās Rīgas 19.vidusskolas organizētais Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”.

   Dalībnieki konkursā varēja piedalīties divās kategorijās un divās vecuma grupās (1.- 4.klase un 5.-9.klase):

  • A kategorija – vispārējās izglītības iestādes ar padziļinātu mūzikas apmācību, interešu izglītības programmās iesaistītie profesionālās ievirzes izglītības iestāžu un kultūras iestāžu bērnu vokālie ansambļi;
  • B kategorija – vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu un citi vokālā žanra mūzikas kolektīvi.

   Latvijas dzimšanas dienai par godu audzēkņi kopā ar pedagogiem ir veidojuši radošos darbus izstādēm un sagatavojuši priekšnesumus koncertam, kurš notika 14.novembrī. Koncertā piedalījās muzikālās studijas “Rozīnes” audzēkņi, pedagogs Žanneta Volņanko, ģitāras studijas audzēkņi, pedagogs Atis Pelčers un modernās horeogrāfijas studijas “Terra” audzēknes, pedagogs Irina Ivanuškina.

   Laipni aicināti novembrī apskatīt Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības programmu audzēkņu, pedagogu darbu izstādes, kuras veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.
Flotes ielā 8 apskatāmas vairākas tematiskas izstādes:
• Vizuālās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” izstāde “Vēja dziesma”, pedagogs Irina Gorina;
• Pulciņa “Patchwork” izstāde “Latvijas svētki. Staro Rīga”, pedagogs Olga Trushkova;
• Vizuālās un lietišķās mākslas studijas audzēkņu darbu izstāde “Karogs savādāks”, pedagogs Iveta Bērziņa;
• Foto pulciņa audzēkņu darbu izstāde “Latvija.Mana”
• Pedagoga Ivetas Bērziņas foto izstāde “Lāpu gājiens”.

   11.novembra vakarā Rīgas 19. vidusskolas Interešu izglītības audzēkņi, pedagogi un vecāki pulcējās, lai kopīgi dotos uz Daugavgrīvas cietoksni nolikt svecītes, pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos. Sanākušie aizdedza svecītes, lāpas un pa izgaismotu ceļu devās uz cietoksni.

   Patīkama bija bērnu interese, uzdodot jautājumus, kas šī pa dienu kāpēc šāds gājiens. To skaidrojot, jau no mazotnes, audzinām bērnos patriotismu un zināšanas par vēsturi. Paldies visiem, kas piedalījās gājienā, izgaismoja tumsu gan ceļā, gan sevī!