Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas Interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, r19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
  Ziemas beigas latviešu tautai simbolizē Meteņi, savukārt krievi to atzīmē ar Masļeņicas svinībām. Sestdien, 22.februārī Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” apvienoja abus svētkus kopīgā pasākumā, kur netrūka, ne Meteņdienu tradīciju un rotaļu, ne jautru Masļeņicu izdarību un neiztrūkstošā pankūku cepšana.

 

  Meteņdienu svin 7 nedēļas pirms Lieldienām, tie tāpat kā Masļeņica ir pavasara gaidīšanas svētki, pēc kura sekoja lielais gavēnis.

  Tāpat kā visos ziemas svētkos projām tiek raidīta ziema un ar lielu jautrību un izklaidēm, pēdējo reizi tiek rīkoti masku gājieni jeb ķekatas, kad dziedot, dejojot un labu vēlot, ļaudis devās tālos ciemos viens pie otra. Šajos svētkos tiek sagaidīts pavasaris ar lielu lielīšanos, jautrību un pieēšanos, lai nākamā gadā padotos laba raža.
  Pie mums ciemos, bija atbraukusi ģimenes folkloras kopa „Berendejka”, kas ar jautrām dziesmām un rotaļām priecēja gan lielus, gan mazus pasākuma apmeklētājus un palīdzēja mums aizdzīt prom ziemu, lai varētu sagaidīt pavasari. Tāpat gan bērni, gan pieaugušie varēja uzzināt daudz ko jaunu par svētku tradīcijām iet rotaļās un piedalīties konkursos. 
  Ziemu pavadīt un pavasari sagaidīt mums palīdzēja arī Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” vokālie pulciņi „Rozīnes”, vokālās studijas „Kantilēna” jaunākie audzēkņi un aerobikas pulciņš, kas visus klātesošos priecēja ar jautrām dziesmām un lustīgām dejām.  
Kā jau īstos svētkos tika rīkots arī gadatirgus - jarmarka, kurā varēja iegādāties Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” audzēkņu darinājumus.
Paldies visiem, kas apmeklēja pasākumu, nenobijās no laika apstākļiem un piedalījās. Paldies visiem, kas palīdzēja pasākuma norisē.