Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas Interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, r19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

      BJCB15 Vārdam SATIKŠANĀS patiesi piestāv darbības – piedzīvot, izbaudīt, sadraudzēties, saprasties, pieredzēt, paveikt un piepildīt. Runā, ka nejaušu satikšanās nav. Un katrs cilvēks, ko mēs satiekam savā dzīvē, izmaina to. Katra satikšanās padara mūsu dzīvi krāsaināku.

Izcilā Zenta Mauriņa ir teikusi

“Sastapšanās prieku nosaka nevis pasaulīgas vērtības un praktiskie labumi, bet gan vārdos neizsakāma noskaņa un izstarotā labestība”

Uz vienu pēcpusdienu pieklusa bērnu čalas Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” mājvietā, lai 5.februāra pēcpusdienā pieskandinātu VEF kultūras pili. Uz centra 15 gadu jubilejas koncertu pulcējās audzēkņi un viņu vecāki, kā arī bijušie audzēkņi, centra darbinieki, domubiedri un sadarbības partneri.

Krāšņajā jubilejas koncertā “SATIKŠANĀS” krāsas mijās ar skaņām, kustības ar vārdiem, emocijas ar gaismām.

BJC ”Bolderāja” ir visjaunākā interešu izglītības iestāde Rīgā un savu mājvietu ir radusi Rīgas galvenajā nomalē Bolderājā-Daugavgrīvā. Telpu platības ziņā centrs nav sevišķi liels, bet toties mājīgi gan te ir! Centra nelielais darbinieku kolektīvs ir padomājis par visu – lai te būtu, ko darīt un ar ko rotaļāties gan pašiem mazākajiem, kuri atnākuši uz “Spēļu istabu”, gan lai sev saistošas nodarbes atrastu arī pusaudži. Pedagogu un administrācijas uzdevums ir nodrošināt apstākļus, lai bērni un jaunieši varētu radoši darboties, dot iespēju piedalīties un būt patstāvīgiem, pašiem vadīt un radīt, pieņemt citu tautu kultūru un saglabāt savas tradīcijas. Un bērnu te netrūkst – katru mācību gadu ap tūkstoti iesaistījušies 28 interešu izglītības programmu apgūšanā. Te kopskaitā ir 75 pulciņi, kas bērniem un pusaudžiem piedāvā nodarbības visplašākajā spektrā – no prāta trenēšanas un savu visdažādāko māksliniecisko talantu attīstīšanas līdz fiziskām aktivitātēm, ieskaitot cīņas sporta treniņus. Visas šīs nodarbes jau atradušas piekritējus bērnu un jauniešu vidū daudzu gadu garumā. Centrs lepojas ar to, ka daudzi no viņiem apmeklē BJC “Bolderāja” pulciņu nodarbības ilgstoši, ne vienu vien gadu – no vecuma, kad deguntelis vēl tikko pāri galda malai, līdz pat spurainajiem tīņu gadiem vai jau patstāvīgā dzīvē devies jaunietis.

Centrs šo 15 gadu laikā ir daudz darījis, lai kļūtu par nozīmīgu vietu, kur tiek realizēta neformālā izglītība – interešu izglītība. “Bolderāja” lepojas gan ar Latvijas, Eiropas un Pasaules čempioniem dambretē, tai-boksā, gan ar daudzu Rīgas, Latvijas un starptautisko konkursu Grand Prix un godalgotu vietu ieguvējiem dejās, populārā mūzikā un vokālā. Ar lielu interesi bērni apmeklē un panākumus gūst darbojoties LEGO, vizuālā un lietišķā mākslā, auduma kolāžas pulciņā, foto. Vārdu sakot – katrs no centra pulciņiem dara to labāko, ko nu var un spēj, un savu veikumu neslēpj kā “sveci zem pūra”. Katrs pulciņš ir kā mazs dimantiņš …Un šie dimantiņi iemirdzas spoži jo spoži.

Centrs aktīvi iesaistās dažādu pasākumu projektos Rīgā – svētku, konkursu, sacensību, nometņu organizēšanā. Mums ir daudz tādu lielu sarīkojumu, kurus jau varam saukt par tradicionāliem pasākumiem un tie zināmi Rīgā – gadskārtu ieražu svētki, 1.jūnija svētki bērniem, “Bolderājas kauss” dambretē, atklātie ringi tai-boksā, vokālais konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu...”, LEGO konkursi.

Mūsu bērnu un jauniešu centrs ir vieta, kur darīt to, kas mums visiem patīk, ar cilvēkiem, kas mūs iedvesmo. Vieta, uz kuru mūsu audzēkņi nāk ātrāk un vēlas doties mājās vēlāk. Šeit vienmēr ir laiks un vieta jaunām ierosmēm un idejām. Šeit piepildās sapņi un īstenojas domas. Vieta, kur bērni ir svarīgāki par visu. Un mēs, pieaugušie, zinām, kāpēc esam šeit un tagad, un kāpēc darām to, ko darām. Vieta, kur viena plauksta silti ieguļ otrā. Kur smalkām saitēm būvējam izturīgus tiltus vienu uz otru. Tā, lai ir droši.

Un viss turpinās! Uz tikšanos jau rīt!