Smaller Default Larger
×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: [ROOT]/images/Ziemas saj
JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: [ROOT]/images/attēli_pie_rakstiem/pie_nov_raksta_dzest
×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Ziemas saj
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/attēli_pie_rakstiem/pie_nov_raksta_dzest

Foto I.Grinfelde_gada nogale2023

Es vēlēšu tev, ko vāverei vēl:
-Lai neuzkrīt čiekurs uz galvas.
-Lai visam mūžam nepietrūkst
Garšīgās riekstu halvas!

Es vēlēšu tev, ko bitei vēl:
-Lai vasara nozied kā liepa.
-Lai riebēja ļauna riebdamās,
Tavam stropam nesarieba!

Es vēlēšu tev, ko ābelei vēl:
-Lai ziema saudzē un žēlo.
Un ziedu laiks paiet nezinot
Ne agro salnu, ne vēlo!

Es vēlēšu tev, ko jaungadam vēl:
-Lai pilna ar sudrabu josta.
-Lai visas dienas kā rudzi zied
Un nezied neviena kā skosta!
(O. Skuja)

Mierīgus, ģimeniskus, ar pārsteigumiem pilpildītus svētkus!

Vēl direktore Ruta Dzene un Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas kolektīvs.

Apsveikums Ziemassvetkos 2022

  lego 1 LEGO konkursā  “ Kad pasaciņa ciemos nāk ….8”, kuru organizēja Rīgas Jauno tehniķu centrs  no 16.11. -26.11,  attālināti piedalījās arī mūsu Lego pulciņa dalībnieki .Konkursanti attēloja Zemūdens pasauli , kuru iepazina rakstnieces Lauras Vinogradovas pasakā “Kuģis”. Šo pasaku  rakstniece uzrakstīja un ierunāja īpaši šim konkursam.

Vairāk par ierobežojumiem lasiet Ministru kabineta mājas lapā ŠEIT.

ii

 

    6.decembrī norisinājās Starptautiskais jauniešu vokālās mūzikas festivāls „Riga Symphony”, kas ik gadu pulcē ļoti lielu dalībnieku skaitu no dažādām valstīm. Balss attīstības studijas “Kantilēna” grupas - „Collage”, „Notis” un „Akcents” šajā festivālā izcīnīja godalgotās 2.vietas.

   Grupa „Akcents” no festivāla organizatoriem saņēma īpašu uzaicinājumu uz vienu no lielākajiem Baltkrievijas festivāliem - Starptautisko mākslas festivālu „Slāvu bazārs Vitebskā” (Slavjanskij bazar v Vitebske).

Grupa „Līga” šajā festivālā izcīnīja godalgoto 1.vietu un saņēma īpašu uzaicinājumu piedalīties Starptautiskajā jauno vokālistu konkursā „Mūzikas talantu līga 2018”, kurš norisināsies Lietuvā.

  DSC03276   DSC03289  DSC03376

{gallery}attēli_pie_rakstiem/pie_nov_raksta_dzest:120:90:0:0{/gallery} 

  Aizvadītais Valsts svētku mēnesis Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja”, bija ļoti ražīgs. Mūsu audzēkņi ne tikai paguva piedalīties ļoti daudzos un dažādos konkursos un festivālos, bet arī tepat pie mums Centrā uz vietas, sarīkoja ļoti interesantas un skaistas izstādes par tēmu “Latvija”.

 

 Mūsdienu dejas pamati

Straujiem soļiem tuvojoties gada baltākajiem svētkiem- Ziemassvētkiem, nedaudz ļaujam ielūkoties, kā, radoši darbojoties, BJC Bolderāja audzēkņi un pedagogi gaida šos svētkus un vēlās pārsteigt arī Centra apmeklētājus ar skaistiemdekoriem un radošiem darbiem.
Pedagoga Irinas Gorinas vadībā Tradicionālo rokdarbu pulciņš "Čaklās bitītes", kurā darbojas bērni līdz 6 gadu vecumam izgatavojuši brīnišķīgu Ziemassvētku kori!
 
 
  No 3. līdz 7. decembrim Rīgā, norisinājās Starptautiskais jaunatnes dziesmu un vokālistu konkurss Riga Symphony, kas veicina un attīsta neformālās radošās izglītības iespējas Latvijā starptautiskā līmenī.
  Konkursā piedalījās 5 no 6 balss attīstības studijas „Kantilēna” grupām – „Colage”, „Notis”, „Līga”, „Akcents”, „Akkolada”, kā arī trīs solisti – Eduards Rediko, Anastasija Jačmenkina, Sofia Kazakova.
  Visas grupas un solisti saņēma godalgotās vietas!
            
 Ar uzvaru no Baltkrievijas atgriežas mūsu jaunie dambretisti!
 
   No 23. novembra līdz 25.novembrim Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” , dambretes pulciņa audzēkņi piedalījās VI Starptautiskajā jauniešu komandu turnīrā „Olimpija – 2016” 100 un 64 lauciņu dambretē, kurš norisinājās, Marjina Gorkā, Minskas apgabalā Baltkrievijā.
   Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” pārstāvēja divas komandas, pirmās komandas stāvā bija Eiropas un Pasaules čempionātu dalībnieki -  Jeļena Česnakova, Marija Koļeda un Gunārs Gribuška, kuri pārliecinoši guva arī uzvaru šajā turnīrā. Otru komandu pārstāvēja. Jeļizaveta Zahārova, Ņikita Džula, Vsevolods Mitrēvičs, lai gan šī komanda neguva augstus rezultātus, paliekot 8.vietā, audzēkņi noteikti saņēma vērtīgo pieredzi komandu spēle, ko sniedz šādi starptautiski turnīri.  
 
  
  No 24. līdz 28.novembrim Berlīnē norisinājās XV Starptautiskais konkurss Euro Pop Contest Grand  - Prix „Berliner Perle”.
  Konkursa finālā piedalījās labākie populāras mūzikas izpildītāji vecumā no 10 līdz 24 gadiem, kopumā 42 dalībnieki no 16 valstīm.
 

 

Sveicam radošā klubiņa „Stila ABC”
audzēkni Elzu Lāci ar iegūto 3.vietu
Rīgas Jauno tehniķu centra rīkotajā vizuāli plastiskās mākslas konkursā  - izstādē
„MASKAS”
„Karnevāls Fantāzijas zemē”!
 
Pedagogs: Aiva Dasmane

   Latvijas komandu čempionātā 64 un 100 lauciņu dambretē piedalījas audzēkņi ar pirmo un augstāku sporta klasi. Kopā spēlēja 8 komandas no Rīgas, Dobeles, Kuldīgas un Siguldas, tajā skaitā 5 audzēkņi no BJC ”Bolderāja” un arī pedagogs Zoja Golubeva. Sīvā cīņā mēs izcīnījām 2. vietu! Šis ir liels panākums, un skolotāja ļoti lepojas ar saviem audzēkņiem. Pagajušajā gadā šajās sacensībās BJC "Bolderāja" dambretes pulciņa komanda izcīnīja 3.vietu.

   8. decembrī Daugavpilī norisinājās Otrais Baltijas bērnu un jauniešu daiļrades festivāls „Talants bez robežām” – „Ezeru malā” – „Ziemas pasaka”.
Mūsu Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” deju kolektīva „Diamond” grupas (6-7g.v. un 8-12g.v.) ļoti veiksmīgi startēja šajā konkursā:
- Jaunākā grupa 6-7g.v. – I pakāpes laureāti;
- Vidējā grupa 8-12g.v. – diplomandi.
Konkursam palīdzēja sagatavoties pedagogs – Tatjana Čilikina.
Mēs lepojamies ar mūsu talantīgo kolektīvu!
   7.decembrī Lietuvas pilsētā Ukmergē norisinājās Lietuvas kikboksa čempionāts bērniem un jauniešiem 2013. Tās bija sacensības bērniem (no 9 līdz 14 gadu vecumam), kurās piedalījās 80 sportisti no dažādām Lietuvas pilsētām, kā arī no Polijas, Krievijas un Latvijas. Sacensības norisinājās vienu dienu pēc olimpiskās sistēmas. Tie, kas uzvarēja pirmajās cīņās (katrs – savā svara kategorijā), pēc tam sacentās otrajā „aplī”.
Pār jūriņu, pār Daugavu
Saulītei roku devu,
Man piebira pilni pirksti
Dimantiņa gredzentiņu.
/Latviešu tautasdziesma/
 
   Jau piekto gadu Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu š.g. 29. novembrī kultūras centrā „Iļģuciems” rīkoja Rīgas vokālistu konkursu „Pār jūriņu, pār Daugavu Saulītei roku devu…”. Šogad  konkursā piedalījās Rīgas vispārējo un interešu izglītības iestāžu ansambļi, dueti un solisti vecuma grupā: 7-10 gadi.
  
   No 12. līdz 19. decembrim Ķīnas galvaspilsētā Pekinā norisinājās Sport Accord World Mind Games 2012 – Vispasaules Prāta Spēles, kuras ietver sevī piecas kategorijas: bridžu, go, ķīniešu šahu, starptautisko dambreti un šahu. Mūsu dambretes pulciņa skolotāja, divpadsmitkārtējā pasaules čempione Zoja Golubeva šajās spēlēs bija viena no pasaules spēcīgākajām dambretistēm un izcīnīja sudraba medaļu blitz turnīrā, bet klasiskajā turnīrā – augsto 4. vietu!
 Pirmsziemassvētku laikā no 16. līdz 22. decembrim Holandes pilsētā Hijken norisinājās pasaules čempionāts starptautiskajā dambretē kadetiem un junioriem 2012. Par pasaules junioru čempionu simtlauciņu dambretē kļuvis BJC „Bolderāja” dambretes pulciņa audzēknis Leonīds Cilēvičs, triumfējot vecuma grupā līdz 19 gadiem.

 Ziemassvētku noskaņās no 15.-16. decembrim Tallinā norisinājās Bērnu un jauniešu Starptautiskais mākslas festivāls „Advent”, kurā piedalījās 60 dažādi kolektīvi no Lietuvas, Krievijas, Igaunijas un Latvijas. Par godalgotajām vietām sacentās arī solisti.

   Šajā festivālā piedalījās arī mūsu muzikālās studijas „Kantilēna” grupas „Notis” un „Akcents”. Grupa „Notis”  ieguva godalgoto 1. vietu, bet „Akcents” – augsto 2. vietu. Arī solistu konkurencē studijai „Kantilēna” izcili panākumi – solists Maksims Meļņiks ieguva 2. vietu, Jelizaveta Elkina, Darja Smirnova un Jelizaveta Strogova– 3. vietu, bet Daniela Jašina godalgoto 1. vietu!

 Sveicam muzikālās studijas „Kantilēna” dalībniekus un viņu skolotāju Irinu Parahņeviču!