Smaller Default Larger

   Š.g. 21. un 22.janvārī, Rīgā norisinājās Latvijas čempionāta atlases sacensības vīriešiem un sievietēm 100 lauciņu dambretē. Spēlējot pēc Šveices sistēmas 8 kārtās, atsevišķos turnīros vīrieši cīnījās par piecām, bet sievietes savukārt par trīs ceļazīmēm uz finālu. Sacensībām bija pieteikušies daudzi pieredzes bagāti dambretes spēlētāji un perspektīvi jaunās paaudzes dambretisti. No mūsu skolas turnīrā piedalījās 5 zēni un 5 meitenes.
Sievietēm 2.vietu izcīnīja Varvara Ivanova, trešo vietu un ceļazīmi uz finālu ieguva arī Viktorija Aišegila Nesanira. Vīriešiem trešo vietu izcīnīja Vsevolods Mitrēvičs. Lieliskie panākumi!

   Sestdien,  14.janvārī Liepupes pamatskolā norisinājās vienas no masveidīgākajām gada sacensībām - Latvijas 75.Skolēnu sporta spēles 100 lauciņu dambretē, kurās kopumā piedalījās 220 jaunie dambretes spēlētāji no dažādiem Latvijas novadiem. Sacensības norisinājās vecuma grupās no U8 līdz U19, kur katrā grupā turnīri notika atsevišķi meitenēm un atsevišķi zēniem. Dalībnieki sacentās par godalgotajām vietām individuālajā un komandu ieskaitē. No mūsu skolas piedalījās tikai vecākie audzēkņi U19 grupā. Individuāli starp meitenēm uzvarēja - ieguva 1.vietu J. Zaharova.

   Komandu vērtējumā mēs ieguvām 2.vietu triju komandu konkurencē. 

   7. janvārī Rīgā tika aizvadīts Jauniešu atklātais rings boksā un K-1 cīņā, kurā Kikboksa un taiboksa pulciņa iesācēji guva savu pirmo sacensību pieredzi. Pasākumā piedalījās bērni un jaunieši no Rīgas un citām Latvijas pilsētām.

  Divi mūsu audzēkņi — Daniils Jankovskis un Olga Šeike uzvarēja savas cīņas pirms termiņa, ar tehnisko nokautu pirmajā raundā.     

   Gada nogalē un Jaunā gada sākumā  Balss attīstības studijas ,,Kantilēna” grupa “Notis”un solisti piedalījās konkursā “Premio Italia World C.I.D. Contest” Itālijā  pēc īpašā vokālā pedagoga un organizatora Ermanno Coetano uzaicinājuma.

   Konkursā piedalījās vokālisti no Itālijas, Portugāles, Vācijas un Latvijas.

   Gada beigas dambretes pulciņam iezīmējās ar patīkamu notikumu.  Latvijas dambretes federācija atzina Rīgas Bolderājas Jauno pamatskolu par gada sporta laureātu nominācijā “Labākais dambretes sporta centrs”. Apbalvošanas ceremonija notika 5.janvārī Rīgā, viesnīcas “Mercure Riga Centre “ konferenču telpās.

   Individuālas balvas saņēma arī labākie dambretisti, kuri uzrādījuši augstvērtīgākus sasniegumus dambretē 2022. gadā. Starp tiem ir 3 mūsu audzēkni: Vsevolods Mitrēvičs, Jeļizaveta Zaharova, un mūsu visspilgtākā zvaigznīte 9 gadīga Varvara Ivanova, kura 2022. gadā kļuva par pasaules čempioni starp meitenēm U-10 grupā.

   17. decembrī notika pēdējais - 4. posms VI Jaunatnes čempionātā 64- un 100-lauciņu dambretē “Albatross-2022/2023”.

   Audzēkņi , kuri piedalījās turnīrā parādīja lieliskus rezultātus. Kārtējais prieks par Varvaru Ivanovu, kas ieguva 1.vietu jaunākajā grupā , vecākajā grupā 1.vieta Vjačeslavam Mitrēvičam un 3.vieta Darjai Drabovai. Visi spēlētāji ieguva iespēju spēlēt finālā 29.decembrī .

Konkursa mērķis - radošās pašizpausmes, fantāzijas un dizaina domāšanas attīstības sekmēšana, intereses veicināšana par Imanta Ziedoņa literāro daiļradi un radošo darbību.

Dalībnieki tika aicināti radīt laikmetīgus vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbus, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa literārajiem darbiem “Krāsainās pasakas”; dzejoļu krājuma “Motocikls”, kuru raksturo vārdi: jaunība, trauksme, aizraušanās, izraušanās no ierastā, ceļš, cilvēka attīstība un pilnveide; dzejoļu krājumiem “Es ieeju sevī”, “Taureņu uzbrukums”, “Viegli”, kā arī “Epifāniju” 1. un 2. grāmatas, kur turpinās ceļa tēma, personības attīstība, izaugsme, pietāte pret cilvēkiem un pasauli, harmonijas meklējumi sevī un pasaulē.

Konkursam tika iesniegti 487 darbi, tai skaitā 347 vizuālās mākslas darbi un 140 vizuāli plastiskās mākslas darbi! Individuālie darbi, kopdarbi, grupas darbi – autoru skaits kopā 555 no 49 izglītības iestādēm.

Darbus vērtēja māksliniece un mākslas pedagoģe Ieva Rituma, gleznotājs un mākslas pedagogs Igors Bernāts, fonda “Viegli” Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

   27.novembrī  Deju studija ,,Diamond” piedalījās Starptautiskajā deju konkursā “DanceFest”, kurš norisinājās VEF Kultūras pilī .

 Konkursā piedalījās dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.  Deju studiju ,, Diamond ”pārstāvēja trīs grupas:,, Breeze”, ,,Shine ”un ,,Oniks”, kā arī pirmizrādes deja bija duetam Anžilīnai Baumanei un Viktorijai Timoševičai, kuri uzstājās ar Diānas Pčolkinas horeogrāfiju.  Grupas  ,, Breeze”, ,,Shine” un ieguva 2.vietas diplomus, grupa ,, Oniks ” ieguva 1.vietu savā kategorijā.

  23.novembrī notika konkursa “NĀC DĀRZĀ CIEMOTIES !”4. kārta- ,,Ziema dārzā” , kurā piedalījās interešu izglītības programmas ,,Vides entuziasti” audzēknes  Gabriela Zobena, Elizabete Drišļuka un Luīze Aleksejeva.

   Nupar kā esam saņēmuši lieliskas ziņas!

   27. septembrī "Vides entuziasti" piedalījās vides izziņas konkursā "Nāc dārzā ciemoties"(Rudens kārta)-“Rudens dārzā” - atpazina, svēra, mizoja, rēķināja, gatavoja, degustēja, eksperimentēja un prezentēja radošo mājas darbu – konservētas dārza veltes.