Smaller Default Larger

   Polijas pilsētā Policē no 27.oktobra līdz 4.novembrim norisinājās pasaules čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē. Čempionāts notika trīs spēles programmās, klasiskā, ātrājā dambretē jeb rapidā, un noslēdzās ar ātrspēli. Kopumā sacensībās piedalījās spēlētāji no 17 valstīm. Izspēle visos turnīros notika atsevišķi zēniem un meitenēm U8, U10, U13, U16 un U19 vecuma grupās.

   No mūsu skolas Latviju pārstāvēja 3 dalībnieki, Vsevolods Mitrēvičs, Darja Drabova un Varvara Ivanova.

   Par pasaules čempionu U19 vecuma grupā junioriem kļuva Vsevolods Mitrēvičs, kurš saņēma zelta godalgas. Par pasaules čempioni klasikā U10 vecuma grupā kļuva un pasaules čempiones zelta godalgas saņēma mūsu jaunā dambretiste Varvara Ivanova. Viņai ir arī pasaules vicečempiones tituls ātrājā dambretē. Vislabāku rezultātu savā sportā karjerā  uzrādija arī Darja Drabova, kura izcīnīja 6.vietu klasiskā programmā U16 grupā meitenēm.

   14.oktobrī, viesnīcas Radisson Blue Daugava hotel telpās norisinājās Latvias čempionāts jauniešiem rapidā jeb ātrajā 100 lauciņu dambretē, kur par godalgotajām vietām sacentās jaunieši desmit vecuma grupās U8, U10, U13, U16 un U19. Turnīri tika izspēlēti katrā vecuma grupā atsevišķi meitenēm un zēniem ar laika kontroli katram uz partiju 15 minūtes + 3 sekundes par katru izdarīto gājienu. No Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas Dambretes pulciņa sacensībās piedalījās 17 audzēkņi.

U10 vecuma meiteņu grupā pirmo vietu un zelta medaļu izcīnīja Varvara Ivanova, iegūstot 12 punktus.
U16 vecuma meiteņu grupā trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja Darja Drabova.
U19 vecuma grupā juniorēm trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja Elizabete Kolbase.

View the embedded image gallery online at:
https://r19intereses.lv/sas#sigProId9a5cae81e6

   Septembra noslēgumā, skaistā rudens dienā, Ulbrokas pērlē tikas dažādu žanru dejotāji, kurus vienoja deju festivāls "Tik dažādi esam". Dažādu vecumu, dažādas pieredzes dejotājiem bija iespēja parādīt vislabākas savas deju prasmes.

   Pasākuma formāts bija interesants ar to, ka festivāls notika bez žūrijas klātbūtnes, dejotājos vēl vairāk atraisot radošumu, veidojot mājīgu un draudzīgu atkalsatikšanās gaisotni.

27. maijā interešu izglītības programmas “ Kikbokss un Taibokss” audzēkņi  piedalījās starptautiskajā turnīrā «Battle of Vilkmerge», kuru rīkoja lietuviešu sporta klubs «Vilkas» savā 20 gadu jubilejā.

Sacensībās piedalījās sportisti no Lietuvas, Latvijas, Polijas un Ukrainas. Mūsu audzēknis Daniils Jankovskis, aizvadot trīs cīņas, ieņēma otro vietu savā svara kategorijā. Savukārt Daniēls Pokatinskis izcīnīja zelta medaļu.

   1.maijā  VEF Kultūras pilī notika  Horeogrāfijas konkurss “DanceFest”. Konkursā piedalījās  deju studijas no Latvijas un Lietuvas. No Deju studijas “Diamond” sacensībās piedalījās 3 grupas ar  4 priekšnesumiem.

Kolektīva  rezultāti: divas 1.vietas un divas 2.vietas.

   6.maijā ATTA CENTRE Rīgā norisinājās košiem notikumiem piepildīts pasākums - Starptautiskais horeogrāfijas konkurss “BestShow 2023”. Konkursā piedalījās deju studijas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

   29., 30.aprīlī Balss attīstības studijas “Kantilēna” grupas” Fresco” , “Tutti” un solisti piedalījās Starptautiskajā mūzikas konkursā “Tallin Voice 2023” pēc īpašā vokālā pedagoga un organizatora uzaicinājuma no Igaunijas. Konkursā piedalījās vokālisti no Lielbritānijas , Lietuvas, Vācijas , Igaunijas, Moldovas un Latvijas .

Mūsu solisti - Gabriella Maculeviča  un Alise Kuzņecova starptautiskajā konkursā piedalījās pirmo reizi un parādīja ļoti labus rezultātus, iegūstot 2.pakāpi un 1.pakāpi.

Gala koncertā , kas tika pārraidīts Facebook kanālā , piedalījās grupa “Tutti”, kura tika izvirzīti no 200 konkursantiem. Koncertā piedalījās tikai 10 dalībnieki no divām konkursa dienām un starp tiem mūsu grupa “Tutti”.

   21.martā noslēgusies Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūsdienu deju kolektīvu konkursa 2.kārta, kas norisinājās kultūras pilī  “Ziemeļblāzma”. Pēc 1.kārtas uz Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūsdienu deju kolektīvu konkursu 2.kārtu bija izvirzīti 41 labākie A un B grupas deju priekšnesumi no visas Rīgas. Deju studija “Diamond” uz 2.kārtu  tika  izvirzīta ar 3 dejām .

   22.aprīlī Baložu pilsētas kultūras namā notika vokālistu konkurss”Zvaigzne 2023”. Šoreiz konkursā piedalījās mazie solisti no Balss attīstības studijas “Kantilēna”: Alise Kuzņecova, Alise Olīvija Černova, Viktorija Polupanova , grupas “Fresco”, “Tutti”  un jaunā dziedātāja Gabriella Maculeviča, kurai šī bija debija . Solisti izpildīja vienu dziesmu , vokālie ansambļi -  divas dziesmas . Grupas un solisti uzstājās ļoti veiksmīgi ! Visas grupas un solisti ieguva goldalgotas vietas!

 13. aprīļa pēcpusdienā jau 10. reizi Rīgas Jauno tehniķu centrā norisinājās LEGO konkurss “Kad pasaciņa ciemos nāk…10”.  Rakstniece Laura Vinogradova īpaši šim konkursam uzrakstīja pasaku ”Supervaroņi”, kurai skolnieki veidoja telpisku ilustrāciju.

Konkursu apmeklēja 61 dalībnieks, kas pēc pasakas noklausīšanās uz LEGO plāksnēm no LEGO klucīšiem savos darbos attēloju meža supervaroņus – dzeni, ķirzaku, vāveri, kas attīrīja mežu no cilvēku atstātajiem atkritumiem.

   Sestdien, 15. aprīlī,  Ādažos kultūras namu pieskandināja  dziedātāji no daudzām Latvijas pilsētām. Vokālistu konkurss “Zelta balss” pulcēja bērnus un jauniešus līdz 18.gadiem,  lai atklātu jaunus talantus un noteiktu šī gada skanīgākās balss īpašniekus. Piedalījās daudz solistu un grupu .

   Mūsu interešu izglītības programmas Balss attīstības studija “Kantilēna” grupa "Collage" no 15 grupām ieņēma 1.vietu, Anastasija Jačmenkina  no 19 solistiem- Grand Prix. Natalya Artamonova un Darja Semjonova ieguva 1.pakāpi.