Smaller Default Larger

 

Otrdien, 15. janvārī, plkst. 14.00, pirms domes sēdes,  Rīgas mērs Nils Ušakovs un Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane sveica 2012. gada pasaules junioru un kadetu čempionāta dambretē uzvarētāju Leonīdu Cileviču un viņa treneri Zoju Golubevu. 

 Aizvadītā gada 22. decembrī viņš, būdams jaunākais dalībnieks junioru grupā (no 17 līdz 19 gadu vecumam), izcīnīja čempiona titulu Pasaules junioru un kadetu čempionātā dambretē. Sacensības notika Holandē, un sportisti sacentās starptautiskajā jeb 100 lauciņu dambretē. Arī iepriekš L.Cilevičam gan starptautiskās, gan Latvijas sacensībās ir bijuši vērā ņemami panākumi. 2010. gadā viņš klasiskajā dambretē izcīnīja pasaules čempiona titulu kadetu grupā, 2011. gadā ieguva Eiropas čempiona titulu ātrspēlē. Viņš 13 reizes ir bijis Latvijas čempions 100 un 64 lauciņu dambretē.  

Rīgas domes Atzinības rakstu saņēma arī sportista trenere Zoja Golubeva, kura 12 reizes ir izcīnījusi Pasaules čempiones titulu, kā arī ir ieguvusi Zelta medaļu 1. Pasaules prāta spēlēs Pekinā (2008. gadā).

Foto: Edijs Pālens / LETA