Smaller Default Larger
×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: [ROOT]/images/galerijas/dala_r
JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: [ROOT]/images/galerijas/lego2018
JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: [ROOT]/images/attēli_pie_rakstiem/Izstādes/nov
JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: [ROOT]/images/attēli_pie_rakstiem/burisi
×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerijas/dala_r
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerijas/lego2018
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/attēli_pie_rakstiem/Izstādes/nov
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/attēli_pie_rakstiem/burisi

er  Eduards jau no 5 gadu vecuma  ir  Balss attīstības studijas ,, Kantilēna” dalībnieks .

Viņš  ir piedalījies daudz dažādos valsts un pasaules mēroga  konkursos un ieguvis godalgotas vietas. Daži no tiem-  Riga Symphony , Music Talent League( Viļņa) , ,,  Balss pavēlnieks 2016”, dziesmu konkurss Baltkrievijā , ,, Nāc sadziedāt” un …….

  Mēs esam priecīgi  par Eduarda smaidu, uzņēmību, darbaspējas , došanos uz savu mērķi.

  Eduarda sapnis ir pārstāvēt Latviju Eirovīzijā uzsākt savu mūzikas karjeru, rakstīt dziesmas , kļūt par labu piemēru dziedātājiem. Viņš vēlas, lai sakomponētās dziesmas palīdzētu cilvēkiem, nodarboties ar labdarību , palīdzēt bērniem.

   Eduards ļoti cer uzvarēt ,, X faktorā “ un ierakstīt savu oriģināldziesmu , uzrakstīt dziesmu tieši Eirovīzijai , izdot savu dziesmu albumu , atklāt savu studiju.

Lai Eduardam viss izdodas savu mērķu sasniegšanā !

Atbalstām ar saviem zvaniem un balsojumu www.aizdevums.lv !

Noslēdzies Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”

  Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi  attālināti organizēja Rīgas vokālistu konkursu “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”.

  Konkursā varēja piedalīties  vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu vokālā žanra solisti un vokālie ansambļi ar iesūtītu video - vienu  dziesmu latviešu valodā.

Dalībnieki konkursā varēja piedalīties A un B grupās, sākumskolas vecumā (1.-4.klase)  un pamatskolas vecumā (5.-9.klase):

A grupa – solisti un vokālie ansambļi, kuri dziesmu izpilda a cappella;

B grupa – solisti un vokālie ansambli, kuri izpilda dziesmu ar pavadījumu.

SPIED UZ ATTĒLA, LAI NOSKATĪTOS AUDZĒKŅU KONCERTU

IMG 3132

Atstarot js   Par godu Latvijas dzimšanas dienai ir izveidotas divas izstādes ar kopīgu nosaukumu “Daugavgrīvas stāsti”, kuras apskatāmas Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas  telpās, Miglas ielā 9 un interešu centra telpās,Flotes ielā 8. Izstādē ir eksponētiradošajās darbnīcās veidotie darbi.  Darbnīcas notika no š.g. 11.oktobra sabiedrības integrācijas projekta “Vēsture mums līdzās” ietvaros.

  • Grupās klātienē – tikai audzēkņiem ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
  • Individuāli klātienē

– audzēkņiem ar negatīvu Covid-19 testu vai sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas  sertifikātu.

-individuālās nodarbības ,uzrādot negatīvu testēšanas rezultātu . Vienlaicīgi nodarbības var  apmeklēt  vairāki audzēkņi no vienas mājsaimniecības.
-individuālās nodarbībās var piedalīties  arī pirmsskolas vecuma audzēkņi ,un viņiem tests nav jāveic.

- vienlaicīgi vairāki skolēni no vienas klases , uzrādot negatīvu testēšanas rezultātu  , ja nodarbība notiek izglītības iestādē , kurā audzēknis iegūst pamatizglītību

  • Grupu nodarbības ārā,

 uzrādot  negatīvu testēšanas rezultātu  ( līdz 20 audzēkņiem)

  • Attālināti .

Precīzu informāciju par nodarbību formu tieši Jūsu izvēlētā nodarbībā  saņemsiet no pedagoga.

! Atrodoties iestādē  koplietošanas telpās un nodarbību telpās, VISI ,sākot no 7 gadu vecuma lieto mutes un deguna aizsegus (sejas maskas). Sejas maskas var nelietot   līdz 7 gadu vecumam, logopēdijas nodarbībās, bērni ar kustību traucējumiem un psihiskās veselības traucējumiem, fizisko  aktivitāšu un sporta treniņu laikā, mūzikas instrumentu spēles, vokālās mākslas un dejas procesā.

   Septembra beigās audzēkņi , pedagogi tika uzrunāti nekautrēties un palepoties ar saviem darbiem Rīgas atklātajā modes un aksesuāru skatē ,, Cik dažādi mēs esam ! “

   Darbi bija jāiesniedz kategorijās: “Mūsdienu tērps”, “Avangarda tērps”, “Aksesuārs”.

   Mūsu meitenēm kopā ar pedagogiem  Olgu Trushkovu un Ivetu Grīnfeldi tas izdevās LIELISKI!

 IMG 20201117 WA0005  Košās un mirdzošās “Gaismas lukturīšu” izstādes ir apskatāmas Rīgas 19.vidusskolas telpās Miglas ielā 9 un Flotes ielā 8.

Izstādē ir eksponēti gaismas lukturīši, kuri ir veidoti dažādās tehnikās, to tematika ir veltīta Latvijai.

   Radošajās darbnīcās iestādes telpās Flotes ielā 8 bērni apgleznoja stikla burciņas ar stikla krāsām un izveidoja savu īpašo gaismas lukturīti. Savukārt Rīgas 19.vidusskolā tika pētīti latviešu tautas ornamenti un darbi tika dekorēti ar rakstiem, izmantojot līmplēves.

Pār jūrinu   Rīgas 19.vidusskolas sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi organizētais Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…” šogad norisinājās attālināti.
   Dalībnieki konkursā varēja piedalīties divās kategorijās, vienā vecuma grupā 1.- 4.klase:
• A kategorija – vispārējās izglītības iestādes ar padziļinātu mūzikas apmācību, interešu izglītības programmās iesaistītie profesionālās ievirzes izglītības iestāžu un kultūras iestāžu bērnu vokālie ansambļi;
• B kategorija – vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu un citi vokālā žanra mūzikas kolektīvi.
   Divu dziesmu video iesūtīja solisti un viens vokālais ansamblis B kategorijā.
   Vokālistu konkursā piedalījās dalībnieki no Bērnu un jauniešu centra “Laimīte”, Rīgas 34.vidusskolas, Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis”, VEF Kultūras pils, Rīgas 10.vidusskolas, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” .

Marta   Rīgas Interešu izglītības  metodisko materiālu skate  noslēgusies.

   No mūsu iestādes skatē piedalījās Ritmikas un Estētikas skolas latviešu valodas pedagogs  Marta Andrukoviča ar darbu ,, Līdzsvara un kustību koordinācijas uzdevumu krājums pirmsskolas vecumposmā  un ieguva nomināciju “Vērtīga pieredze darbā ar pirmsskolas vecuma bērniem”

Sveicam Martu !

min   Ievērojot ierobežojumus, jau trešo gadu pēc kārtas notika  bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss - izstāde ,,MINIATŪRA – 3”

Konkursu rīkoja  Mākslinieciskās jaunrades centrs Praktiskās estētikas skola sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Konkursā tika  iesniegti 260 darbi  no 26 izglītības iestādēm.

No mūsu izglītības iestādes tika iesniegti 22 miniatūras darbi.

 Screenshot 20201112 193947  Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības Foto pulciņa audzēkņi plašā skaitā piedalījās Tehniskās jaunrades nams "Annas 2" rīkotajā foto konkursā LATVIJĀ (pie)DZĪVOT, iesūtot savus skaistākos mirkļus, kurus unikāli izdevies iemūžināt Latvijā. Konkurss norisinājās attālināti un notika gan žūrijas vērtējums, gan arī skatītāju balsojums. Prieks un lepnums par Darjas Drabovas fotogrāfijām, kuras ieguva atzinīgu vērtējumu- II grupa (11 – 16 gadi) skatītāju simpātiju balva par darbu VAKARĀ I un Žūrijas atzinība par darbu VAKARĀ II.

 

Informāciju sagatavoja

Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības

Foto pulciņa pedagogs Iveta Bērziņa

Foto: Darja Drabova

  P1180331 11.novembrī Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības audzēkņi kopā ar savām ģimenēm, nelielās grupās ar lāpām rokās devās uz Daugavgrīvas cietoksni, lai atcerētos Brīvības cīņās kritušos un noliktu svecītes viņu piemiņai. Daugavgrīvas cietoksnī ģimenes izveidoja rakstus no svecītēm, kuri tumsā iemirdzējās un radīja īpašu Lāčplēša dienas noskaņu.

Bērniem tika stāstīts par šiem vēsturiskajiem notikumiem un karavīru varonību Brīvības cīņu laikā.Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības kopīgo valstisko vērtību izpratni caur vēstures un kultūrvides izzināšanu.

   6Katru gadu 11.novembrī Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības audzēkņi kopā ar ģimenēm dodas tradicionālajā lāpu gājienā uz Daugavgrīvas cietoksni, lai atcerētos Brīvības cīņās kritušos un noliktu svecītes viņu piemiņai. Šogad aicinām svecītes nolikt individuāli. Piebiedroties tiek aicināts jebkurš interesents, īpaši gaidīsim bērnus un jauniešus ar saviem vecākiem un vecvecākiem.

Lūgums ievērot noteikumus - “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid -19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Neveidosim kopīgu gājienu - pulcēsimies un dosimies uz Daugavgrīvas cietoksni nelielās grupās kopā ar savu pedagogu.

 Vārnu saruna Dace  Noslēdzies Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” organizētais Bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkurss – izstāde “Putnu salidojums. Rudens” 06.-30.10.2020., Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”.

   Ja neesi paspējis apskatīt izstādi, tad skaties šeit: https://youtu.be/Km6vcSa-kTg 

Capture   Latvijas dzimšanas dienai par godu audzēkņi kopā ar pedagogiem ir veidojuši radošos darbus izstādēm un sagatavojuši priekšnesumus koncertam, kurš notika 14.novembrī. Koncertā piedalījās muzikālās studijas “Rozīnes” audzēkņi, pedagogs Žanneta Volņanko, ģitāras studijas audzēkņi, pedagogs Atis Pelčers un modernās horeogrāfijas studijas “Terra” audzēknes, pedagogs Irina Ivanuškina.

   Laipni aicināti novembrī apskatīt Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības programmu audzēkņu, pedagogu darbu izstādes, kuras veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.
Flotes ielā 8 apskatāmas vairākas tematiskas izstādes:
• Vizuālās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” izstāde “Vēja dziesma”, pedagogs Irina Gorina;
• Pulciņa “Patchwork” izstāde “Latvijas svētki. Staro Rīga”, pedagogs Olga Trushkova;
• Vizuālās un lietišķās mākslas studijas audzēkņu darbu izstāde “Karogs savādāks”, pedagogs Iveta Bērziņa;
• Foto pulciņa audzēkņu darbu izstāde “Latvija.Mana”
• Pedagoga Ivetas Bērziņas foto izstāde “Lāpu gājiens”.

 6  11.novembra vakarā Rīgas 19. vidusskolas Interešu izglītības audzēkņi, pedagogi un vecāki pulcējās, lai kopīgi dotos uz Daugavgrīvas cietoksni nolikt svecītes, pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos. Sanākušie aizdedza svecītes, lāpas un pa izgaismotu ceļu devās uz cietoksni.

   Patīkama bija bērnu interese, uzdodot jautājumus, kas šī pa dienu kāpēc šāds gājiens. To skaidrojot, jau no mazotnes, audzinām bērnos patriotismu un zināšanas par vēsturi. Paldies visiem, kas piedalījās gājienā, izgaismoja tumsu gan ceļā, gan sevī!

  DSC 5883 Pēc svētku nedēļa Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Foto pulciņam un Vizuālās un lietišķās mākslas studijai, kurus vada pedagogs Iveta Bērziņa, iesākusies raženi, gūstot atzinīgas vietas dažādos konkursos.

  ZOJA1 1 No 19.  līdz 30. novembrim Rīgā notiks Pasaules čempiones titulmačs starptautiskajā simtlauciņu dambretē. Mačā tiksies mūsu centra dambretes trenere,  sešpadsmitkārtējā pasaules čempione, Zoja Golubeva (Latvija) un 2016. gada pasaules čempione Natālija Sadovska (Polija). Šāda mēroga notikums dambretes sportā Latvijā notiek pirmo reizi un tas ir liels gods.

    Spēļu dienas: 20.,21.22, 24.,25.,26.,28., 29., 30. novembrī. Partijas sākums plkst. 11:00 un 17:00.

    Mača norises gaitai būs iespējams vērot klātienē viesnīcā Kempinski, un arī internetā: http://match.dambrete.lv/en

    Aicinām atbalstīt mūsu Zoju!

  DSC 5747 Arī pēc svētku nedēļā vēl nedaudz grubās sirdī paturēt svētku sajūtu un siltumu, līdz ar to līdz pat šīs nedēļas beigām aicinām aplūkot mūsu telpās dažādas radošo darbiņu izstādes.

   45899558 610993749303520 7762077047240785920 n10.novembrī Kultūras centrā “Iļģuciems” pulcējās dejotāji uz Rīgas mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu jaunrades deju konkursu - koncertu “Rudens zvaigznes Latvijai”.

Koncertā piedalījās deviņi vispārizglītojošo skolu un bērnu un jauniešu centru deju kolektīvi – Festa, Mango, Terra, Diamond, Kolāža, Akvareļ, Pērlīte, Mario, Rīdze, Apelsīns, ka arī viesu kolektīvs no Ķekavas vidusskolas “Versija”, kopā vairāk kā 200 dalībnieki.

   Deju studija “Diamond” piedalījās koncertā ar vecāku grupu “Amber”, kuri izpildīja savu numuru “Uz taviem solīšiem…” un saņēma augsto diplomu par labāko horeogrāfiju.

Suminām panākumiem bagāto deju studijas vadītāju Tatjanu Čilikinu ar augsto sasniegumu!

5Rīgas domes Izglītības un kultūras sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Rīgas Interešu izglītības metodisko centru, gada nogalē rīkoja Rīgas interešu izglītības metodisko materiālu skati.

   Šogad skatē Bērnu un jauniešu centru “Bolderāja” pārstāvēja mākslas jomas netradicionālo rokdarbu pulciņa skolotājas - radošā klubiņa “Stila ABC” skolotāja Inita Zēriete un kolāžas pulciņa ”Patchwork”skolotāja Olga Trushkova.

 IMG 2983  Ar grupas “Prāta Vētra” vārdiem “Lai nodimd Rīga un Daugava mana, kad visa Latvija gavilē!” tika uzsākts Rīgas interešu izglītības iestāžu kopprojekts “Tā daļa manas Rīgas”, kurā apvienojās un savu grandiozitāti parādīja 14 interešu izglītības centri Rīgā.

   Projekta “Tā daļa manas Rīgas” atklāšanas pasākums noritēja tirdzniecības parkā “Alfa” ar īpašu foto izstādi, kur katrs interešu izglītības centrs savā piemājas vidē tika iemūžināts fotogrāfa Jāņa Romanovska bildē.

Visa mēneša garumā katrā no interešu centriem notika pasākums, un Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” šī diena tika izvēlēta 20.oktobris ar tēmu “Mana Rīga, mana Daugavgrīva”.

   Katram pasākuma “Mana Rīga, mana Daugavgrīva” dalībniekam bija jāapmeklē astoņi punkti un katrā punktā jāsaņem dalībnieka kartiņā īpašu atzīmi.

  IMG 2861 18.oktobrī Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja” organizēja Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošo konkursu “Mana sirds tautasdziesma”, kas norisinājās plašajās un gaišajās Rīgas 19.vidusskolas telpās. Konkursu atklāja Babītes Mūzikas skolas kokles skolotāja Lauma Matule ar kokles spēli, izpildot savā aranžējumā tautasdziesmu melodiju “Ai, Dieviņi, augstu saule”.

   Konkursā varēja piedalīties Rīgas vispārējās un interešu izglītības iestāžu audzēkņi divās vecuma grupās: 6-8 gadi (1.grupa) un 9-11 gadi (2.grupa), kas darbojās ar Lego konstruktoriem.

1.grupā dalību ņēma 7 dalībnieki, 2.grupā – 12 dalībnieki, kopā 19 dalībnieki.

   Tika pārstāvētas iestādes: Bērnu un jauniešu centrs “Altona”, Bērnu un jauniešu centrs “Zolitūde”, Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja”, Rīgas Jauno tehniķu centrs, Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas Pļavnieku pamatskola, Rīgas 19.vidusskola.

 

 Ieraudzīt, parādīt un pastāstīt citiem sev svarīgo –tā varētu raksturot Foto pulciņa (pedagogs Iveta Bērziņa) audzēkņu iesniegtos darbus Rīgas jauno tehniķu centra foto konkursam- izstādei “Stāsti par Latviju”.

Audzēkņi patstāvīgi un mācību procesa laikā veidoja savus foto stāstus, kas sastāvēja no četrām 20x30 cm lielām izdrukātām fotogrāfijām.

   Konkursā no BJC “Bolderāja” piedalījās 4 audzēknes. Apsveicam un lepojamies ar audzēknes Arīnas Sazontovas (15 gadi) sniegumu- iegūto 3.vietu!  Audzēkne stāstā attēloja Bolderājas pludmales skatus, kas fotografēti caur rāmi.

   12.11.2017. Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” deju studijas „Diamond” vidējās grupas audzēknes piedalījās Starptautiskajās deju sacensībās „Grand Prix 2017”.

Konkursā piedalījās jaunie dejotāji no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Kopumā ap  300 jauno dejotāju no 17 deju studijām, demonstrējot 52 deju priekšnesumus dažādos deju stilos.

Mūsu meitenes nominācijā contemp ieguva godalgoto 2.vietu!

   No sirds sveicam mūsu jaunās dejotājas un viņu deju skolotāju Tatjanu Čilikinu ar gūtajiem panākumiem!

 

Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā

Foto no T.Čilikinas  personiskā arhīva

  Novembrī Bērnu un jauniešu centra vestibilā vērojamas vairākas pulciņu radošo darbu izstādes, liecinot par gaidāmajiem svētkiem – Latvijas 99. dzimšanas dienu. Vizuālās un lietišķās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” audzēkņu radošie darbi - “Neparastie rīdzinieki”, Lego pulciņa un Auduma kolāžas pulciņa “Patchwork” audzēkņu radošie darbi ar Pētergaiļa tematiku darbos “Mana Rīga”, Foto pulciņa audzēkņu foto darbi “Tā daļa manas zemes”, kā arī rudens noskaņas darbi Vizuālās un lietišķās mākslas studijas izpildījumā. Kā arī Radošā klubiņa "Stila ABC" meitenes pedagoga Aivas Dasmanes vadībā, skātītāju acīm ļauj nobaudīt "Gabaliņu tortes Latvijas  dzimšanas dienā".

   Informāciju sagatavoja: Diāna Bahvalova, BJC “Bolderāja”, izglītības metodiķe

{gallery}attēli_pie_rakstiem/Izstādes/nov:90:90:0:0{/gallery}

{gallery}attēli_pie_rakstiem/burisi:160:90:0:0{/gallery}

   Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas vietējā grupas projekta “Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!” ietvaros Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” telpās norisinājās bezmaksas pasākumi:

   23.septembrī - putnu būrīšu darbnīca un 28.oktobrī - putnu barotavu darbnīca.

   Darbnīcas vadīja pieredzējuši meistari un putnu pazinēji. Bez darbnīcām, visiem bija iespēja arī atrisināt krustvārdu mīklu ar putnu attēliem, iepazīties ar putnu uzturēšanās vietām, izkrāsot putnus. Kopā pasākuma ietvaros tika uzmeistaroti 43 putnu būrīši un 37 putnu barotavas.

   Paši mazākie dalībnieki darbojās kopā ar vecākiem vai Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” pedagogiem.

 

   Informāciju sagatavoja: Diāna Bahvalova, BJC “Bolderāja”, izglītības metodiķe

Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā Floristikas pulciņa audzēkņi ar pasniedzējas Liubov Starkovas atbalstu radīja mini salūtu izstādē “Staro Latvija”. No dabas materiāliem veidoto ziedu salūts apskatāms BJC “Bolderāja” vestibilā no 17. novembra.
 
BJC “Bolderāja” vestibilā apskatāmi Irinas Gorinas vadītā Vizuālās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” audzēkņu radošo darbu izstāde “Daugavgrīvas bāka”. Bērnu darbos redzams viens no Bolderājas un Daugavgrīvas svarīgākajiem simboliem – bāka.
  
Novembra mēneša noskaņu BJC “Bolderāja” vestibilā pastiprina Ivetas Bērziņas audzēkņu no Vizuālās un lietišķās mākslas studijas radošo darbu izstāde “Mežā”, kurā uz dažādu krāsu fona paceļas tumšie koku silueti.

 PRIECĪGUS VALSTS SVĒTKUS!

NODARBĪBAS PIEKTDIENĀ, 18.NOVEMBRĪ

NENOTIEK!

 

Administrācija

12. novembrī BJC “Bolderāja” telpās notika pasākums- izzinošās komandu spēles “Rīgas galvenā nomale”, kurš notika patriotu mēneša ietvaros. Šī pasākuma ietvaros BJC “Bolderāja” audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar savu tuvāko apkārtni - Bolderāju un Daugavgrīvu, kā arī veidot izpratni par Latvijas vēsturi kopumā.
Ar plašu  informatīvo materiālu par mūsu mikrorajonu klātesošos iepazīstināja Bolderājas bibliotēkas galvenā bibliotekāre Anna Sergejeva. Tad sekoja komandu sacensības, kuru laikā dalībnieki varēja demonstrēt  gan tikko apgūtās zināšanas, gan uzzināt daudz jauna un tūlīt to pielietot uzdevumu veikšanai. Neizpalika bez sportiskām aktivitātēm, kurās komandu dalībniekiem bija nepieciešams demonstrēt savas sportiskās spējas. Konkurss noslēdzās ar dalībnieku sapņiem un idejām par nākotnes Bolderāju un Daugavgrīvu, kuras ir apskatāmas BJC “Bolderāja” vestibilā.
Pirmo vietu konkursā izcīnīja Šaha pulciņa komanda, visi dalībnieki tika pie saldām balvām.  
 

   No 12. līdz 13.novembrim Jūrmalas kultūras centrā norisinājās Starptautiskais deju konkurss Grand Prix 2016.
Bērnu un jauniešu centru „Bolderāja”, pārstāvēja deju studijas „Diamond” audzēkņi, kuri piedalījās kategorijā – mūsdienu dejas horeogrāfija.
Deju studijas vecākā grupa ar priekšnesumu „Pamestie” un soliste Anna Ļetunovska ar savu solo deju saņēma 1.pakāpes diplomus! Jāpiebilst, ka solo dejā, kolektīvs tika pārstāvēts pirmo reizi, un Annai bija jācīnās ar četriem augsta līmeņa solo dejotajiem no Krievijas, tādēļ jo lielāks prieks par gūtajiem panākumiem!
 
BJC “Bolderāja” nominācijai “Par sasniegumiem interešu izglītībā” izvirzīja :
-balss attīstības studiju “Kantilēna”;
- solistu Eduardu Rediko no balss attīstības studijas “Kantilēna”;
-dambretes pulciņa audzēkni Jeļenu Česnokovu.
 
          Rīgas interešu izglītības audzēkņu un pedagogu nominācijas komisijas sēdē tika nolemts piešķirt Gada balvu interešu izglītībā šādiem pretendentiem: Balss attīstības studijai “Kantilēna” un pedagogam Irinai Parahņēvičai, kā arī dambretes pulciņa audzēknei Jeļenai Česnokovai un pedagogam  Zojai Golubevai.
 
Apsveicam ar gūtajiem panākumiem!
Gada balvas interešu izglītībā pasniegšanas svinīgais pasākums notiks 2016.gada 25.novembrī plkst. 16.00 mūzikas namā ”Daile” (ieeja ar ielūgumiem).
        
  Mūsu audzēkne Sofia Kazakova, kura apmeklē Balss attīstības studiju „Kantilēna”, VI Starptautiskajā krievu kultūras festivālā – konkursā „Истоки” , kurš norisinājās no 27. oktobra līdz 2.novembrim Maskavā, Krievijā, saņēma augstāko apbalvojumu Grand Prix!
          No sirds sveicam Sofiu ar gūtajiem panākumiem, kā arī viņas vecākus un pedagogu Irinu Parahņeviču par ieguldīto darbu!
 
Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā.
        
  Ar ļoti labiem panākumiem Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” Balss attīstības studijas „Kantilēna” audzēkņi startēja II Starptautiskajā festivālā – konkursā „Baltijas saule”, kurš norisinājās no 2. līdz 5. novembrim, Rīga un Jūrmalā.
          Grupas „Notis”, „Līga”, „Akcents”, „Akkolada”, kā arī solists Arye Lerman saņēma I pakāpes diplomus, savukārt grupa „Colage” un solisti Ksenija Ļvova, un Nataliiya Artamonova II pakāpes diplomus, bet solisti Darja Smirnova un Milana Sarkisjana III pakāpes diplomus.
       
  
 BJC “Bolderāja” vestibilā apskatāmas Aivas Dasmanes vadītā radošā klubiņa “Stila ABC” audzēkņu darbu izstāde “Rudens”, kur košās krāsās apskatāmi marmorēšanas tehnikā apgleznoti trauki. Turpat izvietoti arī bērnu darbi, kuros izmantojot dažādas audumu apdrukas tehnikas , audzēkņiem bija  iespēja veidot jaukas rudens dāvanas.

 Bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" darbinieki

atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA)

vienas dienas brīdinājuma streiku 27.11.2015.

Nodarbības 27.11.2015. notiks!

   Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu BJC ,,Bolderāja’’ pulciņu audzēkņi savu pedagogu vadībā radoši strādājot sagatavojuši vairākas brīnišķīgas izstādes , kas apskatāmas centra foajē. 
   Floristikas pulciņš čakli vācis dažādas dabas veltes- kastaņus, zīles, sūniņas, lapiņas, kociņus un izveidojuši  iedvesmojošas  kompozīcijas, kas lieliski krāšņo apmākušos pirmssvētku  dieniņu.
 

10. novembrī pulciņa “Iepazīsti Eiropu” audzēkņi un skolotāja Kristīne Katinska devās uz Daugavgrīvas cietoksni, lai gides Janas  Stuģes pavadībā iepazītos ar cietokšņa arhitektūru un uzzinātu interesantus faktus par cietokšņa vēsturi. Audzēkņiem bija iespēja izstaigāt klasicisma stilā celtā cietokšņa ēku telpas, slepenos labirintus, bumbu patversmi, redzēt cietokšņa baznīcu, vēsturiskas fotogrāfijas un dokumentus, uzzināt, ka cietoksni savulaik ir apmeklējuši visi Krievijas cari.
 
  No  7. novembrī Nīderlandes pilsētiņā  Beilenā (Beilen) risinājās Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē jauniešiem.
   Sacensībās piedalījās 258 sportisti no 19 valstīm. Latvijas izlasi pārstāvēja 21 dambretisti, no kuriem 8 bija BJC ,,Bolderāja’’ pedagoģes piecpadsmitkārtējās Pasaules čempiones titula ieguvējas  Zojas  Golubevas audzēkņi. Vislabāko rezultātu parādīja 15 gadīgā Jeļena Česnokova, kura sīvā konkurencē ar krievu, poļu un ķīniešu sportistēm izcīnīja 3. vietu.  Pēdējā gada laikā Jeļena ir parādījusi lieliskus rezultātus arī pieaugušo turnīros, kā nesen startējot vienā komandā ar savu treneri Zoju Golubevu Itālijas pilsētā Bakolī (Bacoli) un uzvarot Eiropas komandu čempionātā sievietēm.
    
7. un 8. novembrī  BJC ,,Bolderāja’’ Interešu izglītības skolotājas Tatjanas Čilikinas vadībā deju studijas ,,Diamond’’  audzēknes piedalījās starptautiskajā deju konkursā Grand Prix 2015 Jūrmalas Kultūras centrā.
   Divu dienu laikā vairāk kā  40 kolektīvi  demonstrēja ap 120 dažādu stilu deju kompozīcijas.  Konkursa pirmajā dienā varēja vērot tautas deju un baleta grupu priekšnesumus, bet otrajā – mūsdienu dejas.
   
 
  29. oktobrī Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja” veiksmīgi norisinājās ikgadējais Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošais konkurss „Liesmiņa. Guntiņa. Ugunsmeitiņa.”, kas tika veltīts vienai no latviešu izcilā dzejnieka un rakstnieka Imanta Ziedoņa pasakai, aizskarot arī vienmēr tik aktuālo drošības tēmu.
   Šogad konkursa dalībnieki varēja pieteikties un piedalīties, divās vecuma grupās (6-8 gadi un 9-11 gadi).
Savus darbus, par konkursā uzdoto tēmu, dalībnieki varēja veidot plaknē vai telpiski, izmantojot līdzpaņemtos konstruktorus un pamatnes. Pēc darba izpildes dalībnieki veica mutvārdu stāstījumu par sava darba saturu.

Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja”
sirsnīgi sveic deju studijas „Diamond”
 pedagogu Tatjanu Čilikinu
 ar iegūto 2014.gada Rīgas interešu izglītības
nominācijas Gada balvu
„Debija interešu izglītībā”

 

 

   Tatjana Čilikina bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja” strādā no 2012./2013.m.g., vada deju studiju „Diamond”, lai gan ir brīvprātīgi palīdzējusi centram jau agrāk, palīdzot iestudēt un noformēt vokālistu kustības dziesmu laikā muzikālajai studijai „Kantilēna” (tas tiek darīts joprojām). Deju studijai ir izveidojušās 3 stabilas dejotāju grupas dažādās vecuma grupās – 4-6 gadi, 7-9 gadi, 9-14 gadi. Šajā 2014./2015. mācību gadā studijā darbojas 57 audzēkņi.
  
    
Visu novembri  BJC „Bolderāja” norisinās „Patriotu mēnesis” ar dažādiem pasākumiem, kas saistīti ar patriotisma audzināšanu un nostiprināšanu gan bērnos, gan pieaugušajos. Šī mēneša ietvaros tika rīkota arī fotoizstāde izstāde „Rīgas galvenā nomale. Toreiz un tagad.”, kurai ik viens tika aicināts iesniegt fotoattēlus ar Bolderājas vai Daugavgrīvas skatiem (mājas, ielas, ainavas un tml.) – vēsturisko attēlu un šā brīža attēlojumu (toreiz un tagad).

 

   Kopā izstādei tika iesniegti 16 fotoattēli, kas atspoguļo Bolderāju un Daugavgrīvu laikmetu griežos. Aicinām ik vienu interesentu līdz 8.decembrim iegriezties ciemos pie mums Rīgā, Flotes ielā 8, lai izstādi aplūkotu!

  


   Šogad konkursa dalībnieki varēja pieteikties un piedalīties, trijās vecuma grupās (1.-2. klase, 3.-4. klase un 5.-6. klase). Konkursa uzdevums bija  par tēmu „Gaismas pils”, un tā dalībnieki varēja veidot darbus plaknē vai telpiski, izmantojot līdzpaņemtos konstruktorus un pamatnes. Pēc darba izpildes dalībnieki veica mutvārdu stāstījumu par sava darba saturu.
    Konkursā piedalījās audzēkņi no Rīgas Jauno tehniķu centra,  Bērnu un jauniešu centra „Zolitūde”, Bērnu un jauniešu centra „Laimīte”, Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja”, Rīgas Valda Zālīša sākumskolas, Rīgas Pļavnieku vidusskolas, J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas, Rīgas 74. vidusskolas, Rīgas 13. vidusskolas un no Rīgas 19. vidusskolas.
 
  Kā katru gadu Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” ļoti cītīgi gatavojas valsts svētkiem. Šogad visu novembra mēnesi pie mums norisinās „Patriotu dienas”, kurās dalību var ņemt ikviens Bolderājas un Daugavgrīvas iedzīvotājs.

  Rīt, 11.novembrī plkst. 17.00 visus interesentus aicinām uz fotogrāfiju izstādes „Rīgas galvenā nomale. Toreiz un tagad” atklāšanu, kur ikviens interesents tiek aicināts iepazīt Bolderājas un Daugavgrīvas ielas no jauna skatu punkta. Izstāde, ļaus paskatīties uz jau ikdienā ierastām vietām caur laikmeta griežiem. Pēc izstādes svinīgās atklāšanas un tās dalībnieku sveikšanas dosimies nelielā lāpu gājienā uz Buļļupi, lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus, jo tieši šeit 1919.gadā ir norisinājušās izšķirošās kaujas ar Bermunda armiju.
  12.novembrī visi interesenti tiek aicināti uz pasākumu „Augsim Latvijai”, kas ir Jaunsardzes devīze. Pasākumā bērniem un jauniešiem, ka arī citiem interesentiem, būs iespēja tikties ar Jaunsardzes pārstāvjiem, uzzināt, kā izdzīvot mežā, darboties ar rāciju un militāro ekipējumu, un daudz ko citu.
  Lai veidotu kopības sajūtu Bērnu un jauniešu centrs „Bolderaja” ir iesaistījies sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā un aicinām ikvienu piespraust pie apģērba lentīti kā piederības simbolu Latvijai. Lentītes var saņemt pie mums bez maksas.
 
  Latvijas dzimšanas dienas nedēļa pie mums ir pasludināta par „Latvijas kino nedēļu”, kur dažādu pulciņu ietvaros, būs iespēja redzēt Latvijā veidotas animācijas filmas, kā arī īsfilmu „Vienīgā fotogrāfija”, kura vēstī par 1918. gada 18. novembra notikumiem.
 

Aicinām ik vienu atrast sev vistuvāko radošo darbnīcu, nākt un piedalīties!

(Par to, cik radoši mums gāja- skatiet sadaļā "Galerijas")

 
 11. novembrī, Lāčplēša dienā, Vizuālās un lietišķās mākslas studijā pedagoga Ivetas Bērziņas vadībā audzēkņi gatavoja dekorus uz svecēm, ar ko sildīt savas un tuvinieku sirdis Lāčplēša dienā un Latvijas 95. gadadienā, kā arī audzinot bērnos mīlestību un patriotismu pret Latviju. Bērniem radoša un interesanta darbošanās ļoti patīk, īpaši ja var redzēt gala rezultātu.
   Svecītes tika apdarinātas, izmantojot salveti, kas piekausēta tika pie sveces ar uzkarsētas karotes palīdzību. 
 
   7. novembī Bērnu un jauniešu centrā "Bolderāja" norisinājās Mārtiņdienas svinības, kas bija kā noslēguma pasākums integrācijas projektam "Gadskārtu ieražu svētki "No Miķeļiem līdz Mārtiņiem" ", kas ilga no 26. septembra līdz 7. novembrim.
   Mārtiņdienas svinībās uzstājās BJC "Bolderāja" latviešu valodas pulciņa "Sanākam svētkus svinēt" audzēkņi ar sagatavotu priekšnesumu- uzvedumu, bet pēc tā visiem klātesošajiem bija iespēja iet rotaļās un dziedāt dziesmaskopā ar folkloras kopu "Kokle". 
    25.10.2013 Angļu valodas pulciņam "Svinam angļu svētkus" un viņu skolotājai Jeļenai Džigarosai bija jautrs pasākums "Karnevāla tērpi". Šis pasākums tika veltīts Halloween svētkiem un bērniem bija lieliska iespēja pašiem izgatavot sev maskas. Pasākums bija ne tikai jautrs, bet protams arī izglītojošs, jo katram audzēknim tika dota iespēja par savu maskas varoni pastāstīt angļu valodā. Cik skaistas ir sanākušas viņu maskas, var apskatīties fotogrāfijās sadaļā Galerijas!
   
 
No 24.10.-29.10.2013. Lietuvas pilsētā Kauņā, Bērnu un jauniešu centru „Bolderāja” un arī Latviju starptautiskajā jauno talantu konkursā „Kaunas Talent 2013” pārstāvēja Muzikālās studijas „Kantilēna” audzēkne Daniela Jašina.
   Konkursa līmenis bija ļoti augsts, pirms tam tika rīkoti pusfināli, kuros no 12 dalībniekiem uz finālu tika izvirzīti 6 dalībnieki no Lietuvas, Polijas un Krievijas Latvijas. Finālistu vidū iekļuva arī Daniela Jašina, solistu grupā no 9-12 gadu vecumam. 
   
   Baltkrievijas pilsētā Oršā norisinājās Pasaules čempionāts dambretē starp zēnu un meiteņu mini kadetiem un jaunajām cerībām. Piedalījās 104 dalībnieki no 12 valstīm, Latviju pārstāvēja 11 dalībnieki.U-13 grupā piedalījās arī mūsu BJC „Bolderāja” dambretes pulciņa talantīgās audzēknes – Jeļena Česnokova un Marija Koļeda.
   Atkal varam lepoties – Jeļena Česnokova izcīnīja augsto 2. vietu šajā čempionātā! Sacensībām viņu sagatavoja pulciņa pedagogs – Zoja Golubeva, kura nupat oktobrī Mongolijas pilsētā Ulanbatorā izcīnīja pasaules čempiones titulu dambretē.
   Tuvojas Latvijas 95. gadadiena,  Lācplēša diena, Miķeļdiena līdz ar to sarosījušies ir arī BJC Bolderāja pedagogi un audzēkņi, kas savus pasākumus un izstādes novembra mēnesī veltīs svētkiem, kas katram ir tik īpaši. Aicinām aplūkot izstādes, piedalīties radošās darbnīcās, just līdzi bērniem konkursos un sacensībās!
   Novembra pasākumu plāns aplūkojams šeit !
  
 Mūsu “Pachwork” pulciņa skolotāja Olga Truškova ieguvusi Gada balvu interešu izglītībā nominācijā „Par ieguldījumu interešu izglītībā”!

   Katru gadu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments organizē Rīgas interešu izglītības audzēkņu un pedagogu nominācijas pasākumu un piešķir Gada balvu interešu izglītībā. Šogad Gada balvu ieguvusi arī mūsu skolotāj Olga Truškova.

   1. novembrī Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” telpās notika pirmais vizuālās mākslas objektu apgleznošanas konkurss „Mūzika”. Konkurss patīkami pārsteidza organizatorus ar lielo atsaucību no dalībnieku puses.
   2012. gada 31. oktobrī pulciņš "Audumu kolāža" piedalījās konkursā- modes skatē "Tērpi un gadalaiki" Bērnu un jauniešu centrā "Zolitūde". Šī gada tēm bija "Priekšauts mazajai saimniecei". No mūsu iestādes piedalījās 8 audzēknrd trīs vecuma grupās: 10- 12 gadi; 13- 15 gadi; 16- 20 gadi.